19 Ocak 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÜMÜŞHANELİLER PİKNİKTE BULUŞTULAR

GÜMÜŞHANELİLER PİKNİKTE BULUŞTULAR
  • 31 Temmuz 2019 Çarşamba
  • 1722 kez okundu

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği üyeleri, Çatacık doğal mesire alanında düzenlenen piknikte bir araya geldiler.

Mihalıççık İlçesine bağlı doğal tabiat parkı ve mesire yeri olan Çatacık Ormanlarında düzenlenen 10. Geleneksel Darcanlar pikniğine katılım yoğundu. Hemşehrimiz Mustafa Darcan’nın davetine başta Bilecik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Cihan Darcan, Odunpazarı İlçe Nüfus Müdürü hemşerimiz Ahmet Fuat Çamlıbel, Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ataman, yönetim kurulu üyeleri,Kütahyada ikamet eden hemşehrilerimiz ile 7’den 70’e çok sayıda davetli katıldı.

Aslen Gümüşhane Merkez Aktutan köyünden olan İş Adamı hemşehrimiz Mustafa Darcan yaptığı konuşmada dedesinin 170 yıl önce Gümüşhane’den  gelerek Mihalıççık İlçesinde çalışmaya başladığını bir daha geri dönmediğini söyledi.

Mustafa Darcan ;“Bugün çok kıymetli hemşerilerimizle birlikte Darcanlar ailesi olarak tanışma ve kaynaşma pikniğinin 10.sunu düzenliyoruz. Bizlerin kökleri Gümüşhane’ye gidiyor. Dedem Aktutan köyünden Elemanoğullarındandır. Ancak biz bir sefer köyümüze akrabalarımızı görmek için gidebildik. Rahmetli dedem ve babam hep geçmişten bize anlatırdı. Gümüşhaneli olduğumuzu her fırsatta söylerdiler. Bizde aslımızı unutmuyoruz.” Dedi.

Bizleri bir araya getiren Mustafa Darcan ağabeyimize çok teşekkür ediyoruz diye açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı İrfan Ataman katılım gösteren üyelere ve ulaşım desteği sağlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Beye teşekkür etti.Dernek Başkanı İrfan Ataman yaptığı konuşmada gelen talepler üzerine yakın zamanda Gümüşhane gezisi yapmayı düşündüklerini sözlerine ekledi.

Bilecik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Cihan Darcan’da yaptığı konuşmada;“Darcanlar sülalesinin gelenekselleşen pikniğinin bu yıl 10. cusunu gerçekleştirdik. Akrabalık bağlarının güçlenmesine, yeni neslin birbirini tanımasına katkı sağlayan bu organizasyonu düzenleyen ve katılan tüm akrabalarıma ve dostlarıma sonsuz kere teşekkürlerimi sunarım. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin. Ayrıca pikniğimize katılan Danışma kurulu üyesi olduğum Eskişehirde yaşayan Gümüşhaneliler Derneği yönetim kurulu üyeleri ile katılan dernek üyelerine de teşekkürlerimizi sunuyorum.” Dedi.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğinin yaptırmış olduğu dernek logosu yazılı şapkalar pikniğe katılan hemşerilerimize dağıtıldığı piknikte kemençe eşliğinde horonlar oynandı. Güzel bir gün geçirdiklerini belirten dernek üyeleri Darcanlar ve Gümüşhaneliler Derneğine teşekkür ettiler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar