28 Ocak 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Afrika’ya Yardım Nasıl Ve Ne Şekilde Yapılabilir?

Afrika’ya Yardım Nasıl Ve Ne Şekilde Yapılabilir?
  • 22 Ağustos 2019 Perşembe
  • 1386 kez okundu

Dünyanın kanayan yarası Afrika açlıkla yıllardır mücadelesini sürdürmektedir. Tüm dünya ülkelerinin gözü bu ülke üzerinde olsa da maalesef gerekli destek sağlanamamaktadır. Bu nedenle Afrika her geçen gün açlık ve susuzlukla mücadelesini kaybetmektedir. Türkiye diğer dünya devletlerine nazaran bu ülkeye daha duyarlı davranmakta ve gerekli desteği sürekli olarak sağlamaktadır.

 AFRİKAYA NASIL YARDIM EDİLMEKTEDİR?

 Ülkemizde Afrika adına birçok yardım ve destek kampanyaları düzenlenmektedir. Siyasi ve sosyal alanda bu ülke ile yapılan görüşmeler sonucunda ikili ilişkiler iyi bir boyut kazanmış, ve ülkemiz gereken desteği Afrika’ya sağlamış ve sağlamaya da devam etmektedir. Afrika’ya yardım her geçen gün daha da artmakta olan ülkemizde gıda ve giyim yardımı en çok gönderilen ürünler arasındadır.

 Türkiye’den Afrikaya yardım farklı kanallar aracılığı ile yapılmakta olup, tamamı devletimizin ve vakıfların kontrolü ile çıkışları sağlanmaktadır. Afrika’ya yardım konusunda ülkemizde Kızılay ilk sırada gelmekte olup sürekli olarak yardım çalışmalarını devam ettirmektedir. Afrika’daki insanlara yardım yapmak isteyen her bilinçli vatandaş, devletin ve özel kuruluşların belirlemiş oldukları banka hesap numaralarına nakdi yardım, diğer kanallara da gıda, giyim, sağlık gibi desteklerini verebilmektedirler. Devlet kuruluşları dışındaki bağışlarınızı Siirt Vakfı gibi köklü vakıflara yapabilirsiniz.

AFRAİKAYA YAPILAN YARDIMLAR ULAŞMAKTA MIDIR?

Ülkemizden Afrikaya yapılan her yardım vakıfların kontrolünde olduğu için varış noktalarına kadar bizzat takip edilmektedir. Toplanan yardımlar ihtiyaç sahiplerine bizzat yetkililer tarafında verilmekte olup, ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürmektedirler. Dünyanın en fakir ülkesi olan Afrika’ya gerekli yardımı yapmak için tüm dünya ülkeleri birlik olursa, Afrika biraz olsun rahat nefes almaya başlayacaktır.

Afrika için yapılan faaliyetler hakkında daha fazla bilgiyi linkten edinebilirsiniz: https://siirtvakfi.org.tr/faaliyetlerimiz/afrika-yardim-faaliyetleri/

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar