1 Haziran 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İşitme engelliler için "işaret diliyle vaaz"

Eskişehir İl Müftülüğü, koronavirüsle mücadele sürecinde engelli vatandaşlara dini ve manevi rehberlik hizmeti sunmak amacıyla işitme engellilere özel "işaret diliyle vaaz" uygulaması başlattı.

Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı Diyanet İşleri Başkanlığınca bir dizi tedbirin hayata geçirilmesinin ardından, Eskişehir İl Müftülüğü, vatandaşlara daha kolay ulaşmak ve dini konularda rehberlik etmek amacıyla yazılı ve görsel medyaya yönelik çalışmalar hazırlıyor.

Virüsle mücadele sürecinde hazırladığı programlarla dijital medya üzerinden vatandaşlara din hizmeti sunan Eskişehir Müftülüğü, Ramazan ve cami iklimini evlere taşıyor.

İl Müftülüğünce dijital ve sosyal medya üzerinden yayınlanmak üzere hazırlanan Ramazan vaaz programları, işitme engelliler için işaret diline çevriliyor.

Koronavirüsle mücadelede engellileri unutmayan İl Müftülüğü, bir yandan Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Şubesi iş birliğiyle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara Ramazan yardım kolileri ulaştırırken diğer yandan dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığının, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde her daim engellilerin yanında olduğunu belirten İl Müftüsü Bekir Gerek, hiçbir engelin dini öğrenmeye ve yaşamaya engel olmadığını vurgulayarak, pandemi sürecinde de engellilere yönelik maddi ve manevi destek hizmetlerinin aralıksız devam ettiğini söyledi.

Kaynak: Diyanet Haber


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.