2 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kızılay’dan Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olanlara Kızılaykart Desteği

Koronavirüs salgınına karşı tedbirler sürerken Kızılay ekipleri de ihtiyaç sahiplerini tek tek tespit ediyor. Türk Kızılay Yönlendirme ve Dış Erişim ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı Kızılaykart yararlanıcılarına yönelik çeşitli yardım faaliyetleri yürütüyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle dışarı çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı Kızılaykart yararlanıcılarına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Türk Kızılay’ın Yönlendirme ve Dış Erişim ekipleri, 81 ilde bulunan şube ve temsilcilikler aracılığıyla sokağa çıkma kısıtlamasında bulunan vatandaşlara yönelik duyarlılaştırma aramalarında bulunuyor.

Kızılay şubeleri ile koordineli çalışan Yönlendirme ve Dış Erişim ekipleri, koronavirüs döneminde yararlanıcı olmuş veya herhangi bir nedenle yeniden kart alması gereken 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altı yararlanıcıların kartlarını evlerine kadar teslim ediyor. Yardıma ulaşamayan kişilere ise ayni yardım kolileri ile destek sağlanıyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.