8 Temmuz 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kızılay’a Tavuk Dünyası Desteği

Kızılay’a Tavuk Dünyası Desteği
  • 14 Mayıs 2020 Perşembe
  • 2466 kez okundu

Yaşanan yeni koronavirüs salgınında Tavuk Dünyası’nın toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı desteklemek üzere Kızılay’a temin ettiği tavuk ürünleri, Türk Kızılay aşevlerinde pişerek ihtiyaç sahiplerinin sofralarındaki yerini alıyor.
 
Ramazan yardımlarını ulaştırmak için çalışmalarını sürdüren Kızılay’a bir destek de Tavuk Dünyası’ndan geldi. Yeme-içme sektöründe ayrıcalıklı konseptiyle dikkat çeken Tavuk Dünyası, Türkiye’de yeni koronavirüse karşı verilen mücadelede sergilenen toplumsal dayanışmaya, Kızılay’a temin ettiği tavuk eti ürünleri ile destek oldu.    
 
“En deneyimli kurumlarının başında gelen Kızılay ile iletişime geçtik”
 
Toplumsal dayanışmaya, herkesçe sevilen tavuk ürünleriyle katkı sağlamak için Kızılay’a destek olduklarını dile getiren Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, “Salgının ilk günlerinde öncelikle hastalığın yayılımını azaltmak, toplum ve çalışan sağlığını korumak üzere önleyici önlemler üzerine yoğunlaştık. Bu çalışmaları hayata geçirirken; diğer taraftan da bu zorlu süreçte toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı desteklemek adına ‘ihtiyaç sahipleri için ne yapabiliriz’ diye düşünerek, alternatif projeler üretmeyi ve bunları değerlendirmeyi sürdürdük. Salgınla mücadele edilirken,  Ramazan ayının da başlamasıyla birlikte çok sevilen ürünlerimizle ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarında yer alma fikri hemen hepimizce benimsendi. Bu önemli operasyonun koordinasyon ve yönetimi için ise, ülkemizin bu alandaki en deneyimli kurumlarının başında gelen Kızılay ile iletişime geçtik. Toplum sağlığını korumaya ve yardımlaşmanın önemine inanan bir marka olarak, Kızılay’a temin ettiğimiz ürünlerimiz ile gerek bu salgın döneminde gerekse de yaşanan Ramazan ayında, ihtiyaç sahiplerine bir nebze de olsa destek verebilmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kızılay yöneticileri ve operasyon ekiplerine ise, hem ihtiyaç sahiplerine ulaşılması tarafında sağladıkları samimi destekleri, hem de salgınla mücadelede gösterdikleri yoğun çaba için tekrar teşekkür ediyoruz.” ifadesinde bulundu.
 
“Tavuk Dünyası’nın bağışladığı ürünlerle hazırlanan yemekler 125 bin kişiye ulaşıyor”
 
Tavuk Dünyası tarafından bağışlanan ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladığını belirten Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da “Ülke genelinde hizmet veren aşevlerimizde ihtiyacı olan vatandaşlarımız için kazanlarımız kaynamaya devam ediyor. Hayırsever vatandaşlarımız ve firmalarımızın verdiği destekle de daha fazlasına yönelik çalışmalarımız oluyor. Tavuk Dünyası’nın bağışladığı tavuk eti ürünleri de diyetisyenlerimiz eşliğinde oluşturulan günlük planlar çerçevesinde uzman aşçılarımız tarafından 19 aşevimizde sıcak yemek haline getiriliyor. Hazırlanan bu yemekler ise gönüllülerimiz tarafından belirlenen toplam 125 bin ihtiyaç sahibinin evlerine ulaştırılıyor. Bu anlamda dayanışmanın daha çok yaşandığı Ramazan ayında verdiği destekten dolayı da Tavuk Dünyası’na teşekkürlerimi iletiyorum. Gönlü bol hayırseverlerimize de bağış çağrımızı yineliyorum. Vatandaşlarımız http://www.kizilay.org.tr/ resmi web sitemizden, bankalardan ve en basit anlamda 1877 SMS numaramıza FİDYE veya FİTRE yazarak 27TL ve 2868 SMS numaramıza RAMAZAN yazıp 10TL bağışta bulunabilirler. Malum hayırda yarışmaya vesile olan Ramazan ayı bitmeden daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için desteğinize ihtiyacımız var.” dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.