22 Eylül 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR KIZILAY RAMAZAN’DA YARDIMLARIYLA BİNLERCE İNSANA EL UZATTI

Salgın döneminde arttırdığı yardımlarını Ramazan yardımlarıyla üst seviyelere çıkaran Türk Kızılay Eskişehir Şubesi, binlerce insana yardım eli uzatmanın gururunu yaşıyor. Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Egemen TEMİZSOY, “Gerek pandeminin mağdur ettiği insanlarımıza, gerekse Ramazan ayında yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize bağışçılarımızın desteği ile el uzattık. Yüzlerce Kızılaycı gece gündüz çalıştı, Eskişehir de çalınmadık kapı bırakmadı. Tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Türk Kızılay Eskişehir Şubesi, Ramazan ayında da temsilcilikleri, Genç Kızılaycıları ve gönüllüleriyle birlikte hayırseverlerin bağışlarıyla yapılan yardımların binlerce insana ulaşması için gecesini gündüzüne kattı. Hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan iftarlıklar, ramazan ayı sonuna kadar iftar sofralarına sıcak yemek olmaya devam etti. Gıda ve hijyen kolileri ihtiyacı olanın evine bereket oldu. Çocukların yüzü hazırlanan paketlerle güldü. Nakdi desteklerle ihtiyaç sahiplerine ulaşıldı. Türk Kızılay Eskişehir Şubesi, tüm bu yardımlarında öz kaynaklarından ve bağışlardan 408.541 TL bir bütçe kullandı. Pandemi ve Ramazan yardımları sürecinde birçok Kızılay gönüllüsü sahada aktif görev aldı.

Kazanlar İhtiyaç Sahipleri İçin Kaynadı

Yılın 365 günü ihtiyaç sahiplerine hizmet veren Türk Kızılay Eskişehir Şubesi, Hem koronavirüs salgını hem de Ramazan ayı dolayısıyla yılın diğer günlerinden farklı olarak üst düzey kapasiteyle çalışarak, her gün iftarlık sıcak yemek dağıttı.

500 kişiye sıcak hazır iftarlık yemeği toplamda 15.000 öğün olmak üzere her gün vatandaşlarımıza Kızılaycılarımızla beraber ulaştırıldı. Ayrıca çeşitli ülkelerden getirilerek, KYK yurtlarına yerleştiren vatandaşlarımıza da karantina süreçlerinde 34.890 öğün yemek desteği sağlandı.

Çocukların Yüzü Hediyelerle Güldü

Hazırlanan çocuk paketiyle çocuklara hediyeler ulaştıran Kızılay ekipleri, yüzlerce çocuğa da bayramlık yardımıyla bayramın geleneği olan yeni kıyafetlerin bayram günü için hazır olmasını sağladı. 

Gıda desteği

Yardım seçenekleri arasında gıda desteğine özel bir önem veren Kızılay, binlerce aileye birer ay yetecek gıda paketleri ulaştırdı.2.800 adet Gıda kolisi ve yardımlarla birlikte kurban paylarından hazırlanan 9 bin kutu kavurma konservesi de dağıtıldı.

Türk Kızılay Eskişehir Şubesi olarak, ihtiyaç sahibi ailelere toplamda 168.310 TL nakdi yardım yapılırken, Vefa Sosyal Destek Grupları ile birlikte de il ve ilçelerde ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu.

Vatandaşlara Pide ve Su İkramı

Koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlarında kapısını çalan Kızılaycılar, sıcak pide ve su ikramında bulundu. Her gün kapı kapı dolaşan Eskişehir Kızılay, 17.700 adet pide ve ekmek ikram etti.

Kan İhtiyacı Devam Ediyor

Ramazan ayı ve pandemi dolayısıyla düşen kan bağışları ve devam eden kan ihtiyacı için kan bağışı kampanyası başlatan Kızılay, vatandaşların yoğun ilgisine uğradı. Sokağa çıkma kısıtlamalarında dahi bağış yapmaya gelen vatandaşlar stokların kritik seviyenin üstüne çıkmasını sağladı. Normalleşme dönemiyle birlikte Haziran ayında kan ihtiyacının artabileceği ön görüsünde olan Kızılay, kan bağışı çağrılarını da yineleyerek vatandaşları kanver.org web sitesindeki kan bağış noktalarına bekliyor.

Hayırseverlere Teşekkürler

Kızılaycıların ihtiyacı olanlara ulaşmak için zaman kavramı olmadan çalıştığını dile getiren Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Egemen TEMİZSOY, “İhtiyaç sahiplerine ulaşmamızda bize destek olan hayırseverlerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Onlar sayesinde sofraların bereketi arttı. Kızılay olarak bizde bu kısa zamanda şehrimizin en ihtiyaç duyulan noktalarına ulaşma fırsatı bulduk. Bayramı bayram etmek için elimizden gelenin fazlasını yaptık. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi hala geçmiş değil. Yardım ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz.” dedi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.