7 Ağustos 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR KIZILAY ADRESTEN KURBAN BAĞIŞI ALABİLECEK

Geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2020 yılında da Şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Eskişehir Kızılay, kurban etlerini de yüzlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşuyor.

Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, veteriner hekimler tarafından seçilerek, modern kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veteriner hekimler ve noter de eşlik edecek.

Yurt içi hisselerinden elde edilecek kurban etleri kavurma işleminden sonra, konserve haline getirilecek. Kavurma konserveleri şubemiz aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma konservesinin yanı sıra anlık ve aşevlerinde de dağıtımlar yapılacak.

Eskişehir Kızılay Şube Başkanı Egemen TEMİZSOY; “2019 kurban bağışlarının bereketini yıl boyu ve pandemi sürecince sürdürdük.20.000 adet konserve et yardımını yerlerine ulaştırdık. 2020 yılı vekâlet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 1050 TL, yurt dışında 850 TL olarak belirlenmiştir. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlarımızı, Kurban bereketini yıl boyu yaşatmak isteyen vatandaşlarımız,

Türk Kızılay Eskişehir Şubesi IBAN No;

TR98 0001 0001 1700 0018 6856 25

Hesap numarasına yatırarak, şubemize gelerek ya da evden çıkmak istemeyen vatandaşlarımız için oluşturmuş olduğumuz 549 722 26 26 numaraları whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilir. Oluşturduğumuz ekipler tarafından evlerinize gelerek kurban vekâletinizi alabiliriz.”dedi.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.