8 Mart 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

2020 Yılı Kızılay İçin Yoğun Geçti: GÖNÜLLERE DOKUNDULAR

Yılın 365 günü ihtiyaç sahiplerine hizmet veren Türk Kızılay Eskişehir Şubesi, koronavirüs salgını ile yardımlarını daha da arttırdı. 2020 yılı boyunca Eskişehir de ulaşılmadık ihtiyaç sahibi bırakmamaya çalıştı.

Yapılan insani yardım verilerini açıklayan, Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Egemen TEMiZSOY;  “2020 yılı boyunca şehrimizde ve ilçelerimizde yardım ulaştıramadığımız hane, çalmadığımız kapı kalmasın diye takım arkadaşlarımız ile söz verdiğimiz gibi gayretle ve özveriyle çalıştık.

Ülkemizde ve tüm dünya da görülen Koranavirüs salgını nedeniyle gece gündüz demeden sahadaki faaliyetlerimizi daha da arttırdık.

2020 yılının ilk gününden bugüne kadar; 1000 adet hijyen kiti dağıtımı,200 adet gıda kartı,30 ton un, 10 ton patates, 10 bin 100 maske,10.000 el dezenfektanı, Fitre-zekat ve fidye 218.310 TL, Sağlık çalışanlarına ikramlık 35.000 adet, Kıyafet 2.500 parça, Erzak paketi 5.350 adet, Konserve et yardımı, 18.300 adet, Ramazan ayı boyunca 500 aileye 30 gün boyunca sıcak yemek, ekmek ve pide dağıtımı 19.700 adet,180.000 tl Öğrenci bursu desteği, ilk yardım eğitimi 8.550 kişi, KYK da karantinada olan vatandaşlarımız için 41.600 öğün yemek dağıtımı (devam ediyor) gerçekleştirdik.

Hepimiz için zor bir yıldı, biz mutluyduk çünkü dünyanın en güzel görevini yerine getirdik. İnsanlara yardım ettik. Yeri geldi erzak paketi yolladık, Yeri geldi maske dağıttık, yeri geldi karantinada bulunan hastalarımıza yemek sağladık, yeri geldi kan ve plazma bağışlarınızı hastanelere ulaştırdık. Bizler yeni yılda da görevimizi severek yerine getireceğiz. Yeni yılınızı Türk Kızılay Eskişehir Şubesi olarak kutlarken, bu mutlulukları tatmanız için sizleri de aramıza katılmaya davet ediyoruz.”Dedi.

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar