8 Mart 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ağabeyi ve yengesinden sonra o da Covid-19’dan vefat etti

Eskişehir'de 73 yaşındaki Abdullah Akbıyık, üç haftalık süre içerisinde önce ağabeyini, sonra ağabeyinin hanımı yengesini ve bugün de kendi hayatını Covid-19 nedeniyle kaybetti.

AĞABEYİNİN VEFATI NEDENİYLE 3 HAFTA ÖNCE KURALLARA UYMAYANLARA SİTEM ETMİŞTİ

Aslen Erzurumlu olan ancak hayatı Eskişehir'de geçen Abdullah Akbıyık 8 Aralık 2020 günü gece saat 22:24'te sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ağabeyi H. Kamil Akbıyık'ı Covid-19 nedeni ile ahirete uğurladıklarını duyurdu. Ağabeyinin kaybetmiş olmanın verdiği acı ile maske takmayan ve sosyal mesafe kurallarına uymayanlara da sitem eden Akbıyık o paylaşımında şunları yazıverdi.

"H. Kamil ağabeyim Korona-19'dan (Covid-19) 08.12.2020 tarihinde öğlen üzeri Hakkın rahmetin kavuştu. Mekanı cennet, kabri nurla dolsun. Cenazesi yarın öğlen namazını müteakip cenaze namazından sonra Odunpazarı Asri Mezarlığındaki ebedi istiratgahına tevdi edilecektir. Her şey Korona kurallarına göre yapılacaktır. Acımız büyük.

Her şeyde çeşitlilik olduğu gibi ölümde de çeşitlilik varmış. Babam ve anamın vefatı yaktı. Ağabeyimin vefatı da yıktı. 20 yıl yaşlandım. Ağabeyim Erzurum İspir Bayındır Köyünde doğdu. Çocukluğu köyde geçti. Delikanlılık yaşından bu yana da ömrü Eskişehir'de geçti. Benim gibi ağabeyimin de Bayındır Köyümüz sevdası vardı. Oraya vurgundu. Sıla ziyaretine gittiğinde aşağıdaki resimleri çekmişti. Her tarafını ayrı bir özellikte ve güzellikte seviyordu. Ama en çok sevdiği yer sol baştaki yer. Burası hayvan yatağıdır. Suyu çok soğuktur. Buz gibi de suyu vardır. Alt tarafında da görüldüğü gibi köyün çayırları var. İçinden çay akar, Çoruh'a dökülür. Buraları ziyaret ediyor. Ana yola çıkıyor. Resimde görüldüğügibi karşı dağlara, özellikle de çayırlara bakıyor. Bakarken sanki içinden geçen 'Ey gidi yatak, ey gidi dağlar! Acaba bir daha gelebilecek miyim. Sizi dünya gözüyle bir daha görebilecek miyim.' Bu gözle bakışı var gibi...

Korona virüsüne karşı kurallara uymayanlar var. Maskesiz gezenler var. Çenesinin altında gezdirenler var. Mesafeye uymayan, kural tanımayanlar var. Bu tiplerin bazıları dadik kafalı, bazıları bana bir şey yapamaz (diye düşünüyor) bazıları da diploma cahili.Bazıları da ölümü artırmak, can yakmak, ekonomiyi göçürmek düşmanlığı için, hainlik için yapmaktadır. Bazıları da 'Allah beni korur' diyor. Senin gibisini korumaz. Tedbir almassan seni özellikle hiç korumaz. Bu sınıf insanların eğitilmiş bir kedi kadar ve vesaireler kadar değeri olmayan zalim ve Allah katında katillerdir. Devlet sokaklara adam salacak, cezayı-müeyyideyi uygulayacak. Bunu defalarca yazdım. Ama kapsamlı denetim gelsin diye. Bekliyoruz. 

Resimlerden soldaki yatak sağdakine ağabeyimin dayandığı ana yoldur. Bu yoldan vedalaşır gibi süzerek baktığı resimdir. Rabbim merhametiyle muamele etsin. Aziz dost kardeşlerimden bir istirhamım var. Allah rızası için ağabeyime Yasin okumanızdır. Allah razı olsun. Amin."

AĞABEYİNDEN 6 GÜN SONRA DA YENGESİNİ COVİD-19'DAN KAYBETTİ

Abdullah Akbıyık, ağabeyini Covid-19 nedeni ile kaybettikten bir hafta kadar sonra bu sefer de ağabeyinin hanımı, yengesini kaybetti.  

(Abdullah Akbıyık'ın sosyal medyadan yaptığı son paylaşımı bu oldu...)

14 Aralık 2020 günü sabah 09:49'da şu paylaşımıyla yeni acısını duyurdu:

"Kemal Ağabeyimin hanımı, hacı yengem korona-19'dan (Covid-19) Hakkın rahmetine kavuştu. Rabbim merhametiyle muamele etsin. Kabri nur, mekanı cennet olsun. Cenazesi bugün öğlen namazında Kurşunlu Camiisinden kaldırılacak ve Odunpazarı Asri Mezarlığında defnedilecektir."

21 GÜNLÜK YOĞUN BAKIMDAKİ TEDAVİ KURTULMASINA VESİLE OLAMADI

Abdullah Akbıyık, ağabeyinin ölümünden kısa bir süre sonra yapılan testinde pozitif çıkınca hastaneye kaldırıldı. 21 gün Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesinde yoğun bakımda tedavi gördü. 

En son dün, 31 Aralık 2020'de kendi hesabından oğlu Ömer Akbıyık şu paylaşımda bulundu:

"Babam Abdullah Akbıyık 20 gündür Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesi yoğun bakımda yatıyor. Tüm herkesden dua bekliyoruz.. (covid)" 

Bu sabah saatlerinde Abdullah Akbıyık, yapılan tüm tedaviye rağmen Covid-19'un bünyesine verdiği hasardan kurtarılamayarak Hakkın rahmetine kavuştu.

KURŞUNLU CAMİİNDEN CUMA NAMAZINDAN SONRA

Abdullah Akbıyık'ın cenazesi Cuma namazına müteakip Kurşunlu Camiinden kılınan cenaze namazından sonra Asri Mezarlıkta toprağa verildi.

Abdullah Akbıyık MSP (Milli Selamet Partisi ) ANAP (Anavatan Partisi) ve AK Parti'de (Adalet ve Kalkınma Partisi) siyaset yapmıştı. AK Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Akbıyık’ın babası olan ve 4 çocuk babası olan Abdullah Akbıyık, 73 yaşındaydı.

 

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar