8 Mart 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TCDD ALO 131 ACİL İHBAR HATTI OLASI BİR KAZAYI ÖNLEDİ

Geçtiğimiz yıl Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi bünyesinde kurulan ALO 131 Acil Durum İhbar Hattı, bugün (18.01.2021) gelen ihbarla olası bir kazayı önledi.

Özel bir işletmeye ait personel servisi, Zonguldak Saltukova Demirören mevkiinde bulunan hemzemin geçitten geçiş yapmak isterken saat 07.48 sularında yoğun kar yağışı nedeniyle kara saplandı. Demiryolu hat boyunda bulunan hemzemin geçidin tabelasından kilometresini alan vatandaş durumu, ALO 131 Acil Durum İhbar Hattını bilgilendirdi.

İhbar hattı ekibi, süratle ilgili bölge müdürlüğündeki Tren Takip Büroları ile iletişime geçerek olayı bildirdi.

Dispeçer, o yöne doğru yaklaşmakta olan trenin konumunu öğrenerek yavaşlatmak suretiyle müdahale etti. Aynı zamanda Jandarma ekipleri de yolda kalan servise yardımcı olarak personel servisini yoldan çektiler. Yol tamamen açıldıktan sonra tren normal seyriyle devam etti.

Demiryolu üzerinde gördüğünüz her türlü aksaklık için ALO 131 Acil Durum İhbar Hattını Türkiye’nin her yerinden arayabilirsiniz.

 

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar