8 Mart 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kızılaycılar Kar Yağışından Etkilenenlerin Yanında

Hafta sonu tüm Türkiye’nin yoğun kar yağışının etkisi altına girmesiyle birlikte Kızılay, tüm imkânlarını seferber etti. Kızılaycılar, yollarda mahsur kalanlara, kar yağışı altında çalışan ekiplere ve sokak hayvanlarına beslenme yardımında bulundu.
 
Türkiye genelinde etkisini hissettiren kar yağışı bazı illerde yaşamı olumsuz etkilemeye başlayınca devreye Türk Kızılay girdi. Hafta sonu tüm Afet Yönetim Merkezi ekipleri, şube ve temsilcilikleriyle teyakkuz halinde olan Kızılay, kar yağışının yolları kapatması sebebiyle yolda kalan vatandaşlara soğuktan etkilenmelerini önlemek amacıyla beslenme ve sıcak içecek desteğinde bulundu.
 
Vatandaşların yolda mahsur kalmaması için işlek kara yollarında saatlerce çalışmalarını sürdüren polis ve kara yolları ekiplerinin de yardımına Kızılay koştu. “Kar kaplanları” olarak adlandırılan polis ve kara yolları ekiplerine de çay, çorba ve yiyecek ikramında bulunan Kızılaycılar, soğuktan etkilenen dar gelirli aileleri ve sokak hayvanlarını da unutmadı. Gönüllüleriyle beraber ihtiyaç sahibi ailelere kışlık erzak ve kömür dağıtan ekipler sokak hayvanları için de şehirlerin belli noktalarına mama bıraktı.

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar