24 Haziran 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Alman markadan kritik açıklama: Son verebiliriz!

Alman markadan kritik açıklama: Son verebiliriz!
  • 19 Temmuz 2017 Çarşamba
  • 4721 kez okundu

Görünen o ki, fosil yakıtlar otomotiv camiasında uzun vadede düşünülmüyor. Volvo'nun ardından Porsche'den de kritik bir açıklama geldi.

Volvo cephesinden geçtiğimiz günlerde gelen açıklamada, 2019'dan itibaren araçlarda elektirikli motorları kullanacağı belirtilmişti. Şimdi ise Porche'den de benzer yönde bir hamle geldi.

Porsche CEO'su Oliver Blume, henüz kesin bir karar olmamakla birlikte konuyla yakından ilgilendiklerini ve halihazırdaki dizel teknolojisinin kendileri için bir son olabileceğini belirtti.

İLK ALMAN MARKASI

Öte yandan Porsche, dizel üretimine son verebileceğini açıklayan ilk Alman markası oldu. Şirket, Stuttgart'taki ana fabrikasını yeniden yapılandırmak ve markanın ilk elektirikli modeli Mission E'yi üretmek için 1 milyar euroluk harcama yapıyor.

Dizel teknolojisinin Porsche'de bir geleceği olup olmadığına yakın zamanda karar verilmesi bekleniyor, ama şirket halihazırda mix motor projeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Habertürk

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Otomobil-Motorsiklet Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar