17 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

2’nci el otoda KDV sevinci

ERKOÇ: “2. ELDE KDV ÇÖZÜMÜ ÖNÜMÜZÜ AÇACAK”

  • MASFED Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el otomotiv sektöründe aracın alım satımında aynı KDV’nin geçerli olması şeklindeki düzenleme için ilgililere teşekkür ederken, “Getirilen çözüm, sektörün önünü açacaktır” dedi.

İkinci el motorlu araç ticaretinde yaşanan KDV uyuşmazlığının sektörün istediği yönde çözümü sektörde memnuniyet yarattı.

Uzun süredir bunun mücadelesini veren Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu’nun (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, aracın hangi KDV oranından alındıysa satışta da o oranla KDV’lendirilmesi şeklindeki yeni uygulamanın sektörün önünü açacağını bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Otomotiv Kongresi’nde yaptığı konuşmada, otomobil ve hafif ticari araç satışlarında ÖTV ve KDV indiriminin Haziran sonuna kadar uzatıldığını bildirirken, 2’nci el için de "Bundan sonra araçlar hangi KDV oranıyla alınıyorsa, aynı KDV oranıyla satış yapılacak, imzaları tamamladık ve Külliye’ye gönderdik" açıklamasında bulunmuştu. Cumhurbaşkanlığı’nın konu ile ilgili kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Erkoç: “Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Sektörde faaliyet gösteren motorlu araç satıcılarından oluşan ve 55 il derneklerini çatısı altında barındıran MASFED’in yanı sıra Başkent Otomotivcileri Derneği (BOD) ve OTONOMİ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yöneten Aydın Erkoç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Sayın Bakanımızın yaptığı açıklamaya göre kendileri önemli bir sorunumuza çözüm getirmiş bulunuyorlar. Bundan böyle ikinci elde araç hangi KDV ile alındıysa aynı KDV ile satılacak. Bu yönde düzenlemeyi uzun süredir talep ediyor, bunun mücadelesini veriyorduk. İkinci el otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ticaret erbabı olarak bizi mağdur eden KDV uygulamasının bu şekilde çözülmesi, sektörümüzün önünü açacaktır. Bu düzenlemenin, önümüzdeki dönemde sektörümüzde önemli bir canlanmaya vesile olacağını tahmin ediyoruz. Bu düzenleme için Sayın Bakanımız Berat Albayrak’a, yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen MÜSİAD Başkanı Sayın Abrurrahman Kaan’a, TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Otomotiv Meclisi Üyelerine, ATO Başkanı Sayın Gürsel Baran’a ve bu konuda verdiğimiz mücadeleye destek olan, bizimle birlikte bu işte emeği olan herkese camiamız adına teşekkür ediyoruz.”

 

www.eskisehiraraba.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Otomobil-Motorsiklet Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar