9 Nisan 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Otokar ve IVECO BUS üretim anlaşması imzaladı

Otokar ve IVECO BUS üretim anlaşması imzaladı
  • 26 Şubat 2020 Çarşamba
  • 5951 kez okundu

Koç Topluluğu bünyesinde yer alan, Türkiye’nin öncü otobüs üreticisi Otokar; faaliyetlerini CNH Industrial N.V. çatısı altında sürdüren küresel otobüs üreticisi IVECO BUS ile, IVECO BUS markalı otobüslerin Otokar’ın Sakarya’daki fabrikasında üretilmesine yönelik bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma kapsamında Otokar, IVECO BUS’ın uluslararası pazarlara hitap eden mevcut otobüslerinin yanı sıra Doğu Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya'daki pazarlara yönelik geliştirilen otobüs modelinin de üretimini Türkiye’de yapacak. FPT Industrial’ın motorları ile güçlendirilecek ilk modellerin üretiminin 2021 yılı içinde yapılması planlanıyor.

IVECO BUS, Otokar ile yapılan anlaşmayla üretim kabiliyetlerini arttırırken, mevcut üretim tesislerindeki düzenli faaliyetlerine de devam edecek.

Sakarya’daki fabrikasında Otokar markalı otobüslerin yanı sıra, IVECO BUS otobüslerinin de üretilecek olmasından mutluluk duyduğunu belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Sahip olduğu teknoloji, mühendislik ve üretim kabiliyetleriyle Otokar’ın, toplu taşıma sektöründe dünya çapında tanınmış bir marka tarafından tercih edilmesinden gurur duyuyoruz. Global çapta büyümemizi sürdürürken, Otokar markalı otobüslerimizi yurt dışı pazarlarına sunmaya devam edeceğiz. Mevcut fabrikamızı IVECO BUS otobüslerinin üretimi için de kullanarak verimliliğimizi arttıracağız. Bu üretim ve tedarik anlaşmasını, uzun soluklu bir işbirliğinin çok önemli ve stratejik bir ilk adımı olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Birçok fırsatı beraberinde getiren bu yeni iş ortaklığı sebebiyle heyecanlı olduklarını belirten CNH Industrial Global Otobüs Bölüm Başkanı Sylvain Blaise şunları söyledi: “Bu işbirliği sayesinde, mevcut ve gelecekteki pazar taleplerini yanıtlayarak sürekli büyümemizi destekleyecek olan üretim kapasitemizi arttıracak; gelecekteki portföy genişlemesi üzerinde de birlikte çalışma fırsatı bulacağız. Otokar’ın sektördeki 60 yıla yakın deneyimi, otobüs üretimi ve mühendisliğindeki saygın uzmanlığı ile birlikte IVECO’nun DNA’sının temellerini oluşturan servis ağı ve bağlı hizmetleri sayesinde; müşterilerimiz sınıfının en iyisi performans, kalite ve toplam sahip olma maliyeti ile sektörün öncü sürdürülebilir ulaşım çözümlerini almaya devam edecek. Ayrıca, bu iş birliği kapsamında FPT Industrial bünyesinde geliştirilmekte olan geleceğin güç paketi teknolojilerinden de faydalanılacak.”

Fotoğraf Soldan Sağa: Serdar Görgüç, Otokar Genel Müdürü; Gerrit Marx, CNH Industrial Ticari ve Özel Araçlar Başkanı; Cenk Çimen, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı; Sylvain Blaise, CNH Industrial Global Otobüs Bölüm Başkanı

Otokar Hakkında:

Türkiye'nin sanayileşme ve modernizasyon girişimlerinin başlatıldığı yıllarda, 1963’te ülkenin ilk şehirlerarası otobüslerini üretmek için kurulan Otokar, Sakarya’daki 552.000 m2 üretim alanına sahip fabrikasında 2.000 çalışanı ile faaliyet gösteriyor. Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, kendi teknolojisini, tasarımını ve uygulamalarını kullanarak müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyor. Otokar markalı otobüsler bugün dünya çapında 50'den fazla ülkede milyonlarca yolcu taşıyor.

CNH Industrial Hakkında:

CNH Industrial N.V., köklü sanayi tecrübesi, geniş ürün yelpazesi ve dünya çapında varlığı ile sermaye malları sektöründe küresel bir liderdir. Şirkete ait markaların her biri kendi sektöründe önemli bir uluslararası güçtür: Traktörler ve tarım makineleri alanında Case IH, New Holland Agriculture ve Steyr; hafriyat ekipmanları alanında Case ve New Holland Construction; ticari araçlar alanında Iveco; otobüs alanında Iveco Bus ve Heuliez Bus; taş ocağı ve inşaat araçları alanında Iveco Astra; itfaiye araçları alanında Magirus; savunma ve güvenlik araçları alanında Iveco Defence Vehicles; motor ve şanzıman alanında FPT Industrial.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Otomobil-Motorsiklet Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.