28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yangın Korkuttu: DAR SOKAKDA İTFAİYE ZOR MÜDAHALE ETTİ

Yangın Korkuttu: DAR SOKAKDA İTFAİYE ZOR MÜDAHALE ETTİ
  • 3 Mayıs 2017 Çarşamba
  • 3828 kez okundu

Eskişehirdeki yapılaşmanın getirdiği hatalar yaşanan acil durumlarda müdahaleyi engelliyor ve yavaşlatıyor. En son Odunpazarı bölgesinde yaşanan yangın olayında da ortaya çıkan bu durum yapılan her düzenlemenin olası acil durumları ve olayları da dikkata almak gerektiğini hatırlatmıştı. Odunpazarında meydana gelen yangın olayında anlamsızca sokak caddenin ikiye bölünmesi nedeniyle itfaiye müdahale etmekte zorlanmış ve bir iş yeri tamamen kullanılamaz hale gelmişti.  Yine yaşanan yangında bir aracın zor girebildiği sokakta yer alan araçlarda müdahalenin süresinin gecikmesine neden oldu.

İstikbal gazetesinde yangın ile ilgili olarak yer alan haberde şu bilgiler verildi.

İstiklal Mahallesinde, üniversite öğrencilerinin kaldığı apartmanda ocakta unutulan kızartma tavası yangına neden oldu. Ambulans, araç parkları nedeniyle sokağa giremedi. Dumandan zehirlenen 2 öğrenci hastaneye kaldırıldı.
Yalaman Sokak önceki gece az daha bir faciaya tanıklık ediyordu. Kızartma tavasının neden olduğu yangın, itfaiyenin müdahalesi sonrası kontrol altına alınabildi.

İstiklal Mahallesi Yalaman Sokak içerisinde önceki gece facianın eşiğinden dönüldü. Ocak üzerinde unutulan tavadan kaynaklanan ikamet yangını bölgede paniğe neden oldu. Üniversite öğrencilerinin kaldığı apartman dairesinin mutfak kısmında başlayan yangında şans eseri ölen olmazken oda da uyuya kalan 2 kişi dumandan zehirlendi.

ARAÇ PARKLARI GEÇİT VERMEDİ
Yangın nedeniyle olay yerine çağrılan itfaiye ve 112 acil kurtarma ambulansı belirtilen adresin olduğu sokağa karşılıklı ve gelişi güzel bir halde bırakılan araçlar nedeniyle girmekte zorlandı. Söndürme ve ilk müdahale araç sürücülerinin güçlükle ulaşabildiği apartman dairesine giren ekipler mutfakta başlayan yangını kısa südre kontrol altına aldı. Çıkan yangın sırasında odasında uyumakta olan iki genç, ekiplerin yardımı ile dışarıya çıkarıldı. Dumandan zehirlendikleri belirlenen şahıslara ilk müdahale 11 acil kurtarma ambulansında görevli sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Baygın halde bulunan öğrenciler tedavi edilmek üzere Eskişehir Devlet Hastanesine kaldırılırken olayla ilgili polisin adli soruşturma başlattığı öğrenildi.

istikbalgazetesi.com

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar