25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TRAFİK KURALLARINA UYALIM

06 - 14 Mayıs 2017 Karayolu Trafik Güvenliği Haftası

Trafik sorunlarını çözümlemek amacıyla ülkemizin de üye olduğu konsey tarafından Mayıs ayının ilk cumartesi günü ile başlayan hafta “Uluslararası Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” olarak kabul edilmiştir.

Toplumumuzda ve her bireyin yaşamında karayolu trafiğinin önemli bir yeri bulunmaktadır.

Çocuklarımız başta olmak üzere bütün toplumda trafik bilincinin oluşturularak, trafik kazalarının ve bu kazalarda meydana gelen can ve mal kaybının en az seviyeye çekilmesi için, yıl boyu yapılan çeşitli eğitim faaliyetlerinin yanında, tüm bireylerin dikkatlerinin yeniden bu noktaya çekilmesi amaçlanarak ülkemizde de her yıl Karayolu Trafik Güvenliği Haftası kutlandığından, bu yıl ilimizde 06 - 14 Mayıs tarihlerindeki hafta Karayolu Trafik Güvenliği Haftası olarak, hafta boyunca “Trafikte Saygı” teması kapsamında eğitici ve önleyici faaliyetlere ilişkin etkinliklerde bulunulacaktır.
2016-2017 eğitim öğretim yılında anaokulu – ilk – orta ve lise olmak üzere 237 okulda trafik güvenliğiyle ilgili eğitim çalışmalarında bulunulmuştur.

Trafik kazalarının önlenmesi için yapılan çeşitli eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, trafik ekiplerimiz tarafından gece, gündüz demeden kazaları önleyici kontrol hizmetleri de yürütülmektedir.

Sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerinin başarıya ulaşması ancak sürücü, yaya ve yolcuların trafik kurallarını bütünüyle benimsemeleri ve bu konuda duyarlı davranmaları ile mümkündür.
Tüm Eskişehirli hemşerilerime ve ilimizi ziyarete gelen misafirlerimize,
trafik kazalarının yaşanmadığı bir yıl temenni ederek, halkımızın ve tüm görevlilerin “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası”nı kutluyor, herkesi trafik kurallarına uymaya davet ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.


Azmi ÇELİK
Vali Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar