25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Provakasyona 1 Gözaltı

Tepebaşı Belediyesi tarafından yaptırılan bronz Atatürk heykelinin açılıştan bir gün sonra alt kısmındaki kaide üzerine sprey boya ile çarpı işareti yapıldı. Açılış olduğu gün sosyal medya üzerinde burada kullanılan yazı ve yapılan açıklamaların Provakasyon olduğu yönündeki iddiaların ardından yaşanan olayla ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı.

Son haftalarda Türkiye genelinde de yaşanan provakosyona yönelik olayları çağrıştıran durumla ilgili olarak Valilik tarafından yapılan yazılı açıklama bir kişinin gözaltına alındığı bilgisi verildi.

26.08.2017 tarihinde 15.20 sıralarında Eskişehir Tepebaşı Belediyesi önündeki Atatürk heykeli alt kısmında kaidede yer alan ulu önderimiz Atatürk'e ait sözün yazılı olduğu kısmın üzerine sprey boya ile karalama yaparak zarar veren 1 kişi gözaltına alınmış, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çok yönlü tahkikat devam etmektedir.

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar