25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

O Yazıyı Spreyle Karalayan Zanlı TUTUKLANDI

O Yazıyı Spreyle Karalayan Zanlı TUTUKLANDI
  • 28 Ağustos 2017 Pazartesi
  • 2994 kez okundu

Tepebaşı Belediyesinin önünde bulunan ve geçtiğimiz gün açılan Atatürk heykeli kaidesinin üzerindeki yazıya sprey boya sıkıp, çarpı işareti yapan Osman M., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Açıldığı gün kaide üzerinde yer alan yazı nedeniyle de sosyal medya da çeşitli yorumlarla ve eleştirilerilerek provakasyona çağrı yapıldığı iddiası ortaya atılmıştı.

'Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım Bilim ve Akıldır' şeklinde yazan yazı üzerine bir kişi yeşil sprey ile çarpı işareti çizdi. Yakalanan kişi dün gözaltına alınmış ve Eskişehir Valiliği de konuyla ilgili duyuru yaparak olayın her yönü ile araştırıldığını bildirmişti.

Osman M., özel güvenlik görevlileri tarafından yakalanıp polislere teslim edilmişti. Götürüldüğü Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi'nde sorgulaması yapılan Osman M. adliyeye sevk edildi. Osman M. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Eskişehir H Tipi Cezaevi'ne gönderildiği bilgisi verildi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar