25 Kasım 2017 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak: Sürücülerimize, ‘Frene Değil Kurala Güvenin’ Diyoruz

Vali Çakacak: Sürücülerimize, ‘Frene Değil Kurala Güvenin’ Diyoruz
  • 30 Ağustos 2017 Çarşamba
  • 1818 kez okundu

Vali Özdemir Çakacak, Ramazan Bayramı'nda alınan yoğun trafik tedbirleriyle ölümlü kazaların yüzde 36 oranında azaldığını, bu oranı Kurban Bayramı'nda alınan ciddi tedbirlerle daha da artırmak istediklerini söyledi.

Vali Özdemir Çakacak, İl Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ile birlikte Eskişehir-Ankara ve Eskişehir-Bursa karayollarındaki trafik kontrol noktalarını ziyaret ederek ekipleri denetledi, görevli polis ve jandarma personeline tatlı ikram etti.

Trafik kontrollerine ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Çakacak, Kurban Bayramı tatili süresince gerek emniyet gerekse jandarma ekiplerinin yoğun güvenlik tedbirleri aldığını belirtti.

Yapılan trafik denetimleriyle kazaların ve ölüm olaylarının önlenmesinin amaçlandığını dile getiren Vali Çakacak, şunları söyledi:

"Ramazan Bayramı'nda alınan yoğun trafik tedbirlerindeki istatistiklere baktığımızda bayram boyunca trafikte ölümlü kazalar yüzde 36 azaldı, alınan ciddi önlemlerle bu oranı daha da artırmak istiyoruz. Burada tabi ki sürücülerimizden destek istiyoruz. Sadece onlardan kurallara uymalarını istiyoruz. Sürücülerimize, 'frene değil kurala güvenin' diyoruz."

Vali Çakacak, kontrol noktasındaki denetimlerinde ekiplerce durdurulan sürücülerle sohbet ederek, trafik kurallarına uymaları çağrısı yaptı ve araçlarda bulunan çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri