22 Mayıs 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çevre Yolundaki Hıx Sorunsalı 1 Yaya Hayatını Kaybetti

Çevre Yolundaki Hıx Sorunsalı 1 Yaya Hayatını Kaybetti
  • 13 Eylül 2017 Çarşamba
  • 3083 kez okundu

Eskişehir Çevre Yolunda meydana gelen kazalara bir yenisi daha eklendi. Bu kez bir yaya Servisaracının çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Emniyet müdürlüğünün raporlarına rağmen çevre yolundaki hız birimleri konusunda bir değişiklik yapmayan UKOME göstermelik hız sınırları ile kazaları önleyebileceğine inanıyor. Ancak yaşanan kazaların ardı arkası gelmediği gibi hız kurallarına uyan sürücüler de adeta kazalarla cezalandırılıyor.

Sürekli olarak gündeme gelmesine karşın Eskişehirdeki anlamsız ve sürücülerin çoğunluğunun uymadığıhız limitleri inatla devam ettiriliyor. Hız limitlerinin tabelada kalması ise yaşanan kazaları engellemeye yetmiyor maalesef. Hatta bazı kazalar hız limitlerine riayet eden sürücülerin karışması ise durumun en vahim tarafı. Kurallar uymaya çalışanlar adeta cezalandırılıyor.

Çevre yolunda mevcut hız limitleri Kamyon - Kamyoner- Panelvanlar için 50 km, Otobüs Servis ve Diğer araçlar için 70 km..

Uyulmayan hız kurallarında diretmek yaşanan kazaları azalatmaya yetmiyor. Hatta daha çok kazaya da davetiye çıkarıyor.

Son yaşanan kazada da bir kişi hayatını kaybetti.

Eskişehir'de çevre yolunun karşı tarafına  geçmek isteyen 45 yaşındaki Murat Usul'a, içerisinde sadece sürücünün bulunduğu okul servis minibüsü çarptı. Usul, kaza yerinde öldü.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar