15 Aralık 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yeni Bir KAZA KAVŞAĞI 1 ayda 5 KAZA

Eskişehir kent merkezinde ve bazı bölgelerde yaşanan kazalar nedeniyle o alanlar vatandaşlar arasında KAZA KAVŞAĞI, KAZA YOLU olarak nitelendiriliyor.

Bu kaza yaşanan noktalarda ise alınan önlemler genelde yetersiz kaldığı için yaşanan kazalara yenileri eklenmeye devam ediyor.

Özellikle Eskişehir'de planlama yaparken çocuk parklarını bu caddelere yakın yapılıyor olması ise olası kazalardaki riski artırıyor. Fotoğrafta görülen kazada da TEHLİKENİN BOYUTU ANLAŞILIYOR.

Bunun yanında çocuğun bir anlık konrol dışı yola çıkması gibi olasılıklarda aslında çocuk parklarının yerlerinin planlamasında gözden kaçırılmaması gereken detaylardan gibi gibi görünüyor.

Yakın tarihte bu kazaların sıkca yaşandığı noktalardan bisiri de Vadişehir.. Vadişehir'de son bir ayda 5 kaza meydana gelmiş.  Vatandaşlar tedbir alınması gerektiğini dikkat çekerek ilgili ve yetkililerden destek istiyorlar.

Konuya dikkat çeken MHP vadişehir Mahalle sorumlusu Zeki SARI da durumu şu şekilde ifade ediyor.

Mahallemizde son bir ayda özellikle aynı kavşaklarda 5 kaza olmuştur. Hepimiz  çocuk sahibiyiz. Bu olan kazalar da Allah'tan ölü olmadı. Allah korusun. Bu kazalar mahallemize yeni atılan asfalt çalışmasından sonra olmuştur. Asfalt atıldıktan sonra hicbir önleyici tedbir alınmamıştı. Yetkililerle görüşmemiz üzerine kavşaklara tırtır yapılmış, yalnız özellikle istediğimiz yüksek kasisler ne hikmetse yapılmamıştır. Görünen o ki Yapılan bu Tırtırlar da kalıcı bir tedbir olarak görünmüyor. Biz Mahalleli olarak yüksek   kasisler ve büyük kavşaklara trafik ışıkları istiyoruz. Yetkililere sesimizi duyurmak için daha ne gibi şeyler yapmalıyız, illaki mahalleliyle bir olup Yollarımı kapatıp eylem mi yapalım. Ben vadişehir Mahalle sorumlusu olarak mahallem için ne gerekiyorsa Elimden geleni yapmaya hazırım. Yetkililer sesimizi duysun..Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar