23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükerşen’in Gazeteci Danışmanı Meğer YANILMIŞ(!)

Büyükerşen’in Gazeteci Danışmanı Meğer YANILMIŞ(!)
  • 2 Aralık 2017 Cumartesi
  • 2931 kez okundu

Eskişehir'de yaşanan ve büyük ses getiren olayla ilgili gelişmeler 2eylül gazetesinde yer aldı. Olay sırasında Yılmaz Büyükerşen’in yanında olan Kemal Aydoğmuş ise, ilk ifadesinde yanlış beyan verdiğini söyledi

BÜYÜKERŞEN’İN DANIŞMANI YANILMIŞ   

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i darp ettiği ileri sürülen tutuklu 3 sanık hakim karşısına çıktı. Savunmaları dinlenen 3 sanık da ilk duruşmada serbest bırakıldı. Sanıklardan M.B., olay anında Büyükerşen’e önünü ilikleyip elini uzattığını, Büyükerşen’in “Başınıza yıkarım, pislikler” dediğini ileri sürdü. Büyükerşen’in danışmanı Kemal Aydoğmuş, “İlk ifademde yanılmışım. Başkana vuran kişinin M.B. olduğunu söylemiştim, görüntüleri izleyince yanındaki kişi olduğunu anladım” dedi

29 Temmuz 2017 tarihinde Yılmaz Büyükerşen'e yönelik saldırı olayı ile ilgili gözaltına alınan M.B. ve 2 şüpheli tutuklanmıştı. Şüphelilerin yargılanmasına 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşmaya Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen katılmazken, tutuklu sanıklar ve olay esnasında Büyükerşen’in yanında bulunduğu belirtilen danışmanı Kemal Aydoğmuş ve avukatlar katıldı.

“BAŞINIZA YIKARIM, PİSLİKLER, DEDİ”
Duruşmada kendisini savunan sanıklardan M. B. “Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Olay günü hocayı görünce ona doğru gittim. Hatta önümü ilikledim. Eline doğru eğildim. Ancak elini vermedi. Çay içmeyi teklif ettim. Kabul etmedi. ‘Başınıza yıkarım, pislikler’ gibi sözler söyledi. Bu arada tokat sesi gibi bir ses duydum. Ancak benim suçlamaların hiçbiri ile alakam yoktur” dedi.

“KAÇMADI, DÜĞÜNE GİTTİ”
Sanık avukatı da, "Olay sonrasında müvekkilimin kaçma gibi bir durumu yoktur. İki saat boyunca orada durmuş, sonra iki ay önce davet edildiği düğüne gitmiştir. Polisler tarafından orada yakalanmıştır. 4 aylık tutuklu kaldığı süre nazara alınarak suçlara iştiraki olmadığından tahliyesine karar verilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”
Yılmaz Büyükerşen’e tokat attığı iddia edilen sanık Y. M. ise yaptığı savunmada şunları söyledi: “Olay günü dayım olan M.B.’nin yanındaydım. İki şahsa doğru dayım gitti. Ben de arkalarından gittin. Yalnız bu şahıslardan birinin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu polis merkezinde öğrendim. Dayım sahsı çay içmeye davet etti. Şahıs dayıma, “Ben senin çayını içmem pislik herif” dedi. Birkaç adım attı. Sonra dönüp “sandalyeleri kaldırmazsan burayı sizin başınıza yıkarım” dedi. Bundan sonra ben şahsa vurdum. Vurduğum şahsın yanındaki şahıs elini beline atınca ben de üzerimdeki kurusıkı tabancayı çekerek kurma kolunu geri doğru çekip bıraktım. Ancak onlara doğru doğrultmadım. Ya da tehdit içerikli bir söz söylemedim.” Diğer tutuklu sanık Y.E.A. ise suçsuz olduğunu savunarak beraatini istedi.

BÜYÜKERŞEN’İN DANIŞMANI “YANILMIŞIM” DEDİ
Olayda Yılmaz Büyükerşen’in yanında olan Kemal Aydoğmuş ise, ilk ifadesinde yanlış beyan verdiğini söyledi. Aydoğmuş, duruşmadaki ifadesinde şunları söyledi:
“Ben ilk ifademde her ne kadar başkanımıza vuran şahsın M.B. olduğunu söylemişsem de sonradan kamera görüntüleri incelediğimizde vuran şahsın da M.B. değil, tabanca çeken şahsın olduğunu anladım. Tabanca çekildiği sırada küfür edildiğini hatırlamıyorum. Ancak uğultulu bir şeyler söyleniyordu” dedi. İfadelerin ardından mahkeme heyeti, tutuklu 3 sanığın tahliyesine karar verirken, Başkan Büyükerşen'in dinlenmesi için duruşmayı 15 Mayıs 2018'e erteledi.

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar