21 Ocak 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Polis Vatandaşları Zehirlenmelere Karşı Bilgilendirdi

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz; Polis–Halk ilişkilerinin geliştirilmesi ve daha güvenli yaşam alanları oluşturulması amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.
         
Kış mevsiminin gelmesi ve hava sıcaklıklarının düşmesi nedeni ile birçok vatandaşımız kullandıkları soba, kombi ve şofbenden sızan korbonmonoksit gazı nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Vatandaşlarımızın alacağı basit tedbirlerle önlenebilecek soba, kombi ve şofben kullanımından kaynaklı korbonmonoksit zehirlenmeleri ile ilgili olarak Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Personelimiz ve Makine Mühendisleri Odası ile ortak çalışma yapılmıştır.
          
İlimizde soba kullanımının yaygın olduğu mahallelerden olan Gündoğdu mahallesinde Mahalle Muhtarı ve vatandaşlarımıza, Ağaçhisar Derneği ve Seyhan Kıraathanesinde soba, kombi ve şofbenden sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmeleri hususunda almaları gereken tedbir ile Toplum Destekli Polislik Faaliyetlerimiz, Hırsızlık ve Dolandırıcılık konularında bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.
          
Yapılan toplantılarda özellikle Makine Mühendisleri Odasından temin edilen Soba Zehirlenmelerine Karşı 11 Altın Kural Broşürü ve Doğalgazın Konutlarda güvenli Verimli Kullanımı Klavuzu isimli kitapçıklar dağıtılarak vatandaşlarımızın konu üzerinde duyarlılığının arttırılması sağlanmış, yaşanabilecek ve geri dönüşü olmayan hayat kayıplarının önlenmesi amaçlanmıştır. Ayrıca çalışmalarımız soba kullanımının yoğun olduğu diğer mahallelerimizde de devam etmektedir.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Linkler

eskisehirkonut.com - eskisehiraraba.com - eskisehirapartlar.net - eskisehirdekonaklama.com - Eskişehir Günlük Kiralık Ev - Eskişehir iş ilanları - Günlük Kiralık Ev - Eskişehir Kız Apart - Eskişehir Seri İlanlar