11 Aralık 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Emniyetten 2017 Uyuşturucu İle Mücadele Sunumu - VİDEO

Emniyetten 2017 Uyuşturucu İle Mücadele Sunumu - VİDEO
  • 30 Aralık 2017 Cumartesi
  • 4531 kez okundu

Uyuşturucu Madde ticareti, terör ve organize suç örgütleri ile illegal yapıların en önemli finans kaynaklarından birini oluşturmaktadır. Aynı zamanda başta gençlerimiz olmak üzere insan ve toplum sağlığı üzerinde ciddi tehdit oluşturan uyuşturucu ile mücadeleye Eskişehir Emniyet Müdürlüğü olarak özel önem vermekte ve konunun önemine binaen gerekli tedbirleri hassasiyetle almaktayız.

Bu doğrulta geride bırakmak üzere olduğumuz 2017 yılı içerisinde;
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında sorunlu bölgelerimizde mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerimizin katılımı ile ilki 24 Mayıs 2017 tarihinde yapılan, 15 mahalle toplantısı sonucu sorunlar yerinde tespit edilmiş ve alınan kararlar uygulamaya konulmuştur. Aynı mahallelerde belirli periyotlarla tekrarı yapılan toplantılar ile olumlu geri bildirimler alınmaktadır.

  Bu doğrultuda;
  
1-Belirlenen sorunlu bölgelerde Narkotik, Asayiş, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ile ortak yapılan uygulama, denetimlerin arttırılması ve personel ve araç takviyesi sonucu uyuşturucu satıcıları ve kullanıcıları baskı altına alınarak, Alan Yönetimi sağlanmıştır.
 
2-Uyuşturucu Madde satıcılarına yönelik yapılan operasyonlara kararlılıkla devam edilecektir.
      
3- Narkorehber projesi kapsamında uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı yönünden riskli olarak değerlendirilen mahallelerde annelere ve öğretmenlere yönelik düzenlediğimiz farkındalık eğitimlerimiz, Ayrıca; zabıta teşkilatı, temizlik görevlileri, Üniversitelerde ve Kredi Yurtlar Kurumunda görev yapan özel güvenlik teşkilatı personeli ile birlikte şuana kadar yapılan 20 eğitim programı ile 2060 kişiye ulaşılmış olup, faaliyetlerimiz devam etmektedir.
  
Uyuşturucu Madde Ticaretinden bir önceki yıla göre yakalanan şüpheli sayısı 2 kat artmış, ayrıca sokak satıcısı tutuklu sayısındaki artış 3 katına ulaşmıştır. Bu sayede uyuşturucu kullanıcılarının,  uyuşturucuya ulaşılabilirliği zorlaştırılmıştır.
  
Ülkemizin ve şehrimizin geleceği için, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi, geleceğe emin adımlarla güven içinde yürümemiz adına, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce mücadelemiz ısrar ve kararlılıkla devam edecektir.
                                                                              
ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 

video linkiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar