19 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Süleyman Soylu Eskişehir’de canlı yayında denetim yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu trafik denetimi yaparken gören sürücüler şaşkınlıklarını gizleyemedi.  

Eskişehir'e trafik denetimine katılmak için gelen Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, helikopter ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nun Eskişehir Şubesi bahçesine iniş yaptı. Burada Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve İl Emniyet Müdür Vekili Yaşar tarafından karşılandı. Saat 02:40'ta Sivrihisar-Ankara karayolunun 5. kilometresindeki kontrol noktasına geçen Bakan Soylu, "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında yol uygulamasına katıldı. Yolculuk yapan çocuklara düdük, tişört ve broşür dağıtan Bakan Soylu, öz çekim yapmak isteyen vatandaşları da kırmadı. Karşısında Bakan Soylu'yu görünce şaşkınlıklarını gizleyemeyen sürücüler, projeye destek olduklarını söyleyerek yollarına devam ettiler.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya ile birlikte Kurban Bayramı ve öncesinde alınacak Tedbirleri Denetlemek Amacıyla Sahada

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya ile birlikte 4 ilde 5 farklı uygulama noktasına ziyaret gerçekleştirerek denetimlerde bulundu

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için alınan önlemleri denetlemek amacıyla dün toplam 4 ilde bulunan 5 farklı uygulama noktasını ziyaret ederek denetimlerde bulundu.

Soylu, ilk olarak uğradığı Kırıkkale Bölge Trafik Kontrol Noktası'nda vatandaşların Kurban Bayramlarını tebrik ederek çocuklara kırmızı düdük hediye edip çocuklara yolculukları boyunca anne babalarını trafik kurallarına uymaları konusunda uyarmalarını söyledi. 

Ardından Çorum Sungurlu Bölge Trafik Denetleme Noktası'nda trafik denetlemesine katılarak vatandaşların bayramını tebrik eden Soylu, “Araç kullanırken yorulduğumuzu hissettiğimizde lütfen on dakika mola vermeyi ihmal etmeyelim. Çocuklarımız geleceğimizin teminatı olmalarının yanında aynı zamanda trafik kurallarına uymak ve dikkatli sürücü olmak için bizi motive eden yegâne etkendir.” ifadelerini kullandı.  Daha sonra Çorum-Osmancık Polis Kontrol Noktası’nda yol denetimine katılarak çocuklara kırmızı düdük hediye etti.

İl ziyaretlerine Amasya’yla devam eden Soylu; Amasya-Merzifon Bölge Trafik Denetleme Noktası'nda vatandaşlarımıza “Kurallar hepimiz için... Bayramda sevdiklerimizle sağ sağlim kucaklaşmak için trafik kurallarını ihmal etmeyelim” dedi ve Kurban Bayramını tebrik etti.

Çankırı ve Bolu’yla devam eden ziyaretler en son Bolu Gerede Trafik Uygulama Kontrol Noktasında personel denetimleriyle son buldu.

Kurban Bayramı tatili süresince yapılacak denetimler kapsamında günde ortalama 7 bin 371 trafik ekibinde 12 bin 768 trafik personeli görevlendirildi. 11 gün boyunca toplamda 81 bin 82 trafik ekibinin ve 140 bin 481 trafik personelinin görevlendirilmesi sağlanarak 434 sivil trafik polisine şehirlerarası otobüslerde denetleme görevi verildi.

Ayrıca 11 günlük Kurban Bayramı tatili sürecinde Emniyet Genel Müdürümüz, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, polis baş müfettişleri, görev alan personel ile birlikte tam kadro sahada görev alıp asayiş ve trafik tedbirleri doğrultusunda denetimler gerçekleştirilmeye devam edeceklerdir.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar