18 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Bu Yolda Hep Birlikteyiz” Kampanyası Başlatıldı

Emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması, seyir halindeyken cep telefonu kullanımının azaltılması ve aşırı hız sebebi ile yapılan trafik kazalarının azaltılmasına yönelik “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kampanyası bugün gerçekleştirilen tanıtım programı ile başlatıldı.

Programa İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ersoy, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ali Çelik, Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Sayın Ali Temiz ve çok sayıda emniyet personeli katıldı.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu  “Bugün, ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ sloganıyla yeni bir süreç başlatıyoruz. Bakanlığımızca 2018 yılı Eylül, Ekim ve Kasım aylarını kapsayan 100 günlük eylem plan kapsamında emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması, seyir halinde cep telefonu kullanımı, aşırı hıza ilişkin yapılacak iş ve işlemlerle trafik kazalarını önleme planı hazırlanmasına ilişkin talimatları il valiliklerimize, emniyet müdürlüklerimize, jandarma komutanlıklarımıza gönderilmiştir.” dedi.

Trafik kazası konusunun terör ve uyuşturucu konusu kadar önemli olduğunu vurgulayan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, “Terör ne kadar canımızı sıkıyorsa, ne kadar terörün üzerine yükleniyorsak, uyuşturucu meselesi ne kadar canımızı sıkıyorsa, trafik kazalarıyla da mücadele aynı derecede sorumluluğumuzdur. Bu konuya gerçekten çok kafa yoruyoruz.” diye konuştu.

Emniyet kemeri takmamanın, aşırı hızın ve araç kullanırken cep telefonu kullanmanın zararlarının herkes tarafından bilindiğini ifade eden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı olarak tüm birimleriyle bu konuda ısrarcı ve kararlı olduklarını söyledi. Güvenlik güçlerinin topyekûn bir seferberliğe çıktığına dikkat çeken İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu konuda hassasiyetli olduğunu dile getirerek, araç içinde bulunan tüm vatandaşların emniyet kemeri takmasını temin edeceklerini ve direksiyon başında cep telefonu kullanımını bitirmeye kararlı olduklarını vurguladı.

Konu ile ilgili talimatların il valiliklerine, emniyet müdürlüklerine, jandarma komutanlıklarına gönderildiğini dile getiren İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu “Her jandarma ve her polis arkadaşım trafikteki bütün araçları dışarıdan gözetleyecekler. Özellikle emniyet kemeri takmayan, cep telefonu kullanan sürücüleri kendilerine gönderdiğimiz tutanaklarla birlikte ilgili trafik birimlerimize iletecekler ve bu sürücüler hakkında cezai işlem uygulaması yapacaklar. Buna bir ilavemiz daha var o da yollarda makas atan sürücüler. Araç içerisindeki her vatandaşımız, trafik kuralları açısından sadece trafik polislerinin değil bütün kolluk birimlerimizin gözetiminde olduğunu, kural ihlallerinde ceza ile karşılaşacağını bilmelidir. Bir adımımız daha var. Bizim Kent Güvenlik Yönetim Sistemlerimiz var, elektronik denetim sistemlerimiz var. Artık eskisi gibi değil. Bunların hepsi birbirine entegre ve görüntü alma kabiliyetleri var. Görüntü alma kabiliyetlerinden de Türkiye'nin her yerinden faydalanılacak.” dedi.

Konuşmalarının ardından çocuklarla beraber düdük öttüren Soylu, basın mensuplarına da “kırmızı düdük” dağıttı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar