15 Temmuz 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi Çalıştayı” Düzenlendi

“Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi Çalıştayı” Düzenlendi
  • 23 Mayıs 2019 Perşembe
  • 2499 kez okundu

Emniyet Genel Müdürü  Celal Uzunkaya’nın katılımıyla “Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi Çalıştayı” Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlendi.
 
Çalıştaya Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Serdengeçti, Trafik Planlama ve Destek Daire Başkanı Mehmet Yavuz, Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Ali Temiz, Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Bilal Çavuşoğlu, eğitim alan 1.200 trafik personeli katıldı.

Düzenlenen çalıştayda Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, “Değerli arkadaşlar Türkiye’nin değişik yerlerinde görev yapacaksınız. Karşınıza çok farklı kesimden, inançtan, anlayıştan insanlar çıkacak. Ama siz her kesime göre, her bölgeye göre, her statüye göre, altındaki arabanın markasına göre, bulunduğunuz, görev yaptığınız ilin demografik yapısına göre değil; siz değişmeyen bir standartla görev yapacaksınız. Yani şartlar dışınızda ne şekil alırsa alsın muhatap olduğunuz insanların statüleri, durumları, görevleri, etkinlikleri ne olursa olsun sizin standardınız değişmez olacak. Herkese aynı yaklaşımı göstermelisiniz. Doğrular sizin doğrularınız değil mesleğinizin doğrularıdır. Mesleğimizin doğruları toplumun kabul ettiği doğrulardır.” dedi.

Samsun Emniyet Müdürlüğüne yaptığı ziyaret sırasında yaşadığı bir olaydan bahseden Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, “Emniyet Müdürlüğünün girişinde ayın polisinin fotoğrafı asılmış. Her ay ayın polisini seçiyorlar. Bunun kerameti nedir, neden ayın polisi seçildi diye arkadaşlara sordum. Trafik polisi uygulama yapıyormuş. O sırada bir vatandaş eşini ve çocuğunu hastaneye götürüyor ancak aracı arıza yapmış ve yolda kalmışlar. Adam çocuğu hastaneye götürecek araç bulamıyor. O esnada memur arkadaşımız ile uygulama noktasında karşılaşıyorlar. Polis arkadaşımız görev yerine kendi aracıyla gelmiş ve bununla çocuğunu hastaneye götür diye adama aracının anahtarını veriyor. Bu polisin yaptığını görev tanımlarında ararsanız bulamazsınız. Kendi inisiyatifi ile böyle bir davranış sergiliyor. Bu örnekleri yansıtma noktasında duyarlılığınız olsun. Polis yolda kalmışlara, düşkünlere, acizlere yardım eden bir kolluk anlayışının en üst seviyesinin uygulayıcısı ve temsilcisidir.” ifadelerini kullandı.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya sözlerini, “Sizler polisin en önde olan timi ve tanıtım yüzüsünüz. Trafik polisi olarak hepinize çok büyük işler düşüyor. Ben bu anlamda sizlere güveniyorum. Trafik konusunda çocukları öne çıkardığımız projeler var. “Kırmızı Düdük, Trafikte Bende Varım” vb. gibi kampanyalar çerçevesinde yıl boyunca çocuklara trafik dedektifliği sertifikaları verdik. Böylelikle çocuklar üzerinden büyüklere yöneliyoruz.” şeklinde sürdürdü.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya konuşmasını “Trafikte olsun her birimde olsun herkese örnek olun. Hepinize ailelerinizle mutlu günler diliyorum.” şeklinde bitirdi.

Düzenlenen program, eğitim alan 1.200 trafik personeline sertifikalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.