18 Nisan 2021 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Akar, Beraberinde TSK Komuta Kademesi ile Şırnak’a Gitti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile dün Gökçeada'daki komando birliğinde yaptığı inceleme ve denetlemelerinin ardından Şırnak'a gitti.
Geceyi 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığında geçiren Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi 1995 rakımlı Namaz Dağı'na da çıkarak terörle mücadele kapsamında alınan tedbirleri inceledi.

Cudi ve Gabar'ın arasında kalan, teröristle mücadele operasyonlarında önemli bir yere sahip Namaz Dağı bölgesindeki Jandarma Komando Taburunda incelemelerde bulunan Bakan Akar, Jandarma birliklerini terörle mücadeledeki başarılarından dolayı tebrik etti.

Bakan Akar sabah saatlerinde ise beraberindeki Komutanlarla 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığının Harekat Merkezinde bir araya geldi. Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi burada sınır hattında ve ötesinde görev yapan birlik komutanları ile toplantı yaptı.

  Akar ve TSK Komuta Kademesi Şırnaklı Kardeşlerimizle Bir Araya Geldi

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığındaki denetleme ve incelemelerinin ardından Şırnak Valiliğine geçti.

Vali Ali Hamza Pehlivan’dan çalışmalara ilişkin bilgi alan Bakan Akar daha sonra Komutanlarla birlikte kent merkezinde gezerek esnafla sohbet etti. Ana caddedeki iş yerlerine giren, çalışanlarla tek tek konuşan Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi'ne esnaf hem sağlanan güven ortamından hem de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade etti. Bakan Akar ve Komutanlar daha sonra bir çay ocağında çok sayıda vatandaşla bir araya geldi.

Vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinleyen Bakan Akar, “Şırnaklı hemşerilerimizin hem terörle mücadele hem de hayatın kontrollü normalleşmesi konularındaki başarılarından dolayı gurur duyuyoruz. Gelinen nokta çok önemli. Devlet sizin için var. Asker, sivil buradaki kardeşlerimizin rahatı, huzuru için var. Bunun için çalışıyoruz. Geriye kalan teröristlerin birtakım artıkları var. Onlar da çok kısa sürede bitecek” diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Şırnak’a olan ilgisinin bilindiğini vurgulayan Bakan Akar, “Birlik, bütünlük esas. Biz kardeşiz. Binlerce yıllık tarihimiz ve ileriye doğru omuz omuza yapacağımız bir sürü işimiz var. Bunu da gerçekleştireceğiz.” dedi.

Terörle mücadelede sağlanan başarıda korucuların önemli görevler üstlendiğini belirten Bakan Akar, Komutanlarla birlikte korucuları alkışladı.

Vatandaşların taleplerini de dinleyen Bakan Akar’a ziyaret sırasında yoğun ilgi gösterildi. “Burada huzurlu ve güvenli yaşıyorsak sizin, devletimizin sayesinde” diyen vatandaşlar, “Terör örgütü sayenizde bitme derecesine geldi. Allah sizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Sohbet sonrasında çay ocağından ayrılan Bakan Akar ve Komutanları vatandaşlar, “Şırnak sizinle gurur duyuyor” sloganlarıyla uğurladı.

 

 

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar