21 Şubat 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

18 Mart Şehitleri Anma Günü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Münasebetiyle Program Düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü münasebetiyle Şehit Barış Öztürk Ortaokulu tarafından “Aşkın Şehitleri: ÇANAKKALE” isimli anma programı düzenlendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Özden Akkaya, Barış Hancı, Ali Pehlivan, İl Mili Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Özdemir ve Osman Cebeci, Şehit Barış Öztürk’ün kıymetli ailesi, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Ayhan Yerli’nin açılış konuşmasıyla başladı. Programda öğrencilerin hazırlamış oldukları birbirinden etkileyici tiyatro gösterileri, okul korosunun Ülkemizin her yöresinden derlenen türküleri söylemesi ve okunan şiirler salonu dolduran seyircilere duygu dolu anlar yaşattı. Gece için hazırlanan tiyatro gösterileri, dekorlar, video,  ses ve ışık düzeni de geceye katılanların büyük beğenisini topladı.

Programın sonunda konuşan Milletvekili Harun Karacan “Maneviyatı yüksek bir gece geçirdik. Bu ülkede dinmeyecek ezanın ve inmeyecek bayrağın garantisini Çanakkale ruhu olduğuna inanıyorum. Başta şehidimiz Barış Öztürk olmak üzere şehitlerimizi yâd ediyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Bu gecede emeği geçen başta Okul Müdürümüz Ayhan Yerli olmak üzere görevli öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyor, herkese saygılar sunuyorum.” dedi.

Program, öğrenciler ile protokol üyelerinin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar