25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’e 16 Derslikli Gıda Teknolojisi Alanında Meslek Lisesi Yapılacak

Tepebaşı İlçesi Zincirlikuyu Mahallesinde Gıda Teknolojisi alanlarında eğitim verecek 16 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatı yapımına ilişkin protokol, Eskişehir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayırsever Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı arasında imzalandı.

Valilik Makamında Vali Azmi Çelik, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ile Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İdare Heyeti Başkan Yardımcısı Feyhan Yaşar tarafından imzalan protokol gereği, inşaatın tamamlanmasından sonra okul Milli Eğitim Bakanlığına devredilecektir.

8 bin 563 m2 yüzölçümlü arsa üzerine inşa edilecek 16 derslikli okulun tüm masrafları Hayırsever Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından karşılanacaktır.

Yaptığı yardımlardan dolayı Hayırsever Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’na teşekkürlerini ileten Vali Çelik, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü hatırlatarak, “En güzel yatırım insana yapılan yatırım, geleceğimize yön verecek çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Bu konuda devletimize karınca kararınca yardımcı olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Devletin olduğu kadar özel kurumların ve vakıfların da eğitimi desteklemesi gerektiğine inandıklarını aktaran Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İdare Heyeti Başkan Yardımcısı Yaşar ise, “Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı olarak milli eğitimimize katkı sağlamak amacıyla bugüne kadar yedi okul yaptırdık, bugün sekizinci okulumuz için protokol imzalıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz, iyi eğitim almayı, iyi şartlarda eğitim görmeyi hak ediyor. Onlara bu imkânı sunmak, bu okullarda okuyup mezun olan öğrencilerimizin ülkemizin geleceğine yön vermesi bizleri daha da gururlandıracaktır” şeklinde konuştu.

Okulun yapımına en kısa sürede başlanılacağını bildiren Yaşar, kendilerine bu imkânı sunan ve yardımcı olan herkese teşekkür etti.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar