20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eğlenceli Çocuk Hakları Broşürü Projesi

Eğlenceli Çocuk Hakları Broşürü Projesi
  • 19 Nisan 2017 Çarşamba
  • 5521 kez okundu

Elif Zülal Karakaya’nın proje olarak hazırladığı Eğlenceli Çocuk hakları Broşürü Uluslararası Çocuk Merkezi (İCC) tarafından uygun görülerek fon almaya hak kazandı.

 Dokuz yaşında ilk projesine fon desteği elde eden Elif Zülal; çalışmasını yapma gerekçesi olarak; Çocuk haklarını bilmek çok önemli, gelişimimiz ve birey olabilmemiz için çok gerekli. Tüm çocuklar haklarını bilmeli fakat hakları ile ilgili bir yazı okurken sıkılmamalılar. Eğlenceli ve bize göre hazırlanmış broşürler okumak istiyoruz. Yetişkinlerin yaptığı yayınlar tam bize göre olmuyor. Amacımız kendi hak ve sorumluluk broşürümüzü kendimiz hazırlamak dedi.

Kendi yaşına yakın çocuklarla bir ekip oluşturarak 5 haftalık broşür çalışması süreci yürütüldü.  İlk haftasında  Eksi 25 Derneği eğiticileri tarafından çocuk hakları konusunda bilgilendirildiler. Eğitimin ardından yine Eksi 25 Derneği eğiticilerinin kolaylaştırıcılığıyla; tüm süreçlerde kendi istedikleri gibi boyamalar ve bilgileri içeren broşürlerini hazırlayarak tamamladılar. Son oturumda yaptıkları çalışmaları ve isteklerini broşürü hazırlayacak tasarımcıya anlattılar.

Eğlenceli Çocuk Hakları Broşürü Proje ekibinde ; Elif Zülal Karakaya, Kerem Çetintaş, Berenis Kocakaya, Yaman Çakan, Bilge Özkan, Deniz Kıraslan, Asya Su Kocakaya görev aldılar.

Hazırlanan broşür tüm Türkiye’de çocuk hakları çalışan sivil toplum kuruluşlarına gönderilecektir.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar