25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Liseler Arası Münazara Yarışmasının Galibi Edebali Anadolu Lisesi Oldu

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2017 yılı Liseler Arası Münazara Yarışması, Eskişehir merkez ve ilçelerinde eğitim öğretim faaliyeti yürüten farklı türlerde toplam 75 resmi lisenin katılımına açık tutuldu.

Odunpazarı İlçesi Edebali Anadolu Lisesi toplam 7 turluk ve yaklaşık 3 ay süren maratonda okulları eleyerek geçen yıl olduğu gibi bu yılın da Liseler Arası Münazara Yarışması şampiyonu oldu.

Final maçı 12 Mayıs 2017 Cuma günü Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi’nde düzenlendi. Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzme,z İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Barış Hancı, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Final maçında Edebali Anadolu Lisesi tez olarak “Gezegenimizin geleceği için sanayileşme sınırlandırılmalıdır” konusunu savundu. Eskişehir Anadolu Lisesi ise antitez olarak “Gezegenimizin geleceği için sanayileşme sınırlandırılmamalıdır” konusunu savundu. Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri yarışmayı   3–0  kazandı. Bu sonuçla Tepebaşı İlçesi Eskişehir Anadolu Lisesi’ni eleyen Edebali Anadolu Lisesi Eskişehir Liseler Arası Münazara Yarışmalarında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da il şampiyonu oldu.

Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli ödüllerle ödüllendirildi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar