23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESOGÜ Hastanesi’nde Hemşireler Haftası Kutlandı

ESOGÜ Hastanesi’nde Hemşireler Haftası Kutlandı
  • 17 Mayıs 2017 Çarşamba
  • 3985 kez okundu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası kutlandı. Kutlama programı Prof. Dr. Fazıl Tekin Konferans Salonu’nda Hastane Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle başladı.

Törenin açılışında konuşan Hastane Sağlık Hizmetleri Müdürü Burçin Danacı, hemşirelik mesleği, amaçları ve mesleğe ilişkin sayısal verilerden bahsetti. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Başar Sırmagül tüm hemşirelerin Hemşireler Haftası’nı kutlayarak, üçüncü basamak sağlık hizmetleri sunan ESOGÜ Hastanesi’nde hemşire - hekim uyumunun önemine değindi.

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen ise hemşirelik mesleğinin temelde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Hasan Gönen, tıp biliminin ilerlemesiyle hemşirelerin sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez unsuru hale geldiğini ifade etti.

Açılışın ardından Hastane Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcısı Nilgül Akyol, Hastane Müdürlüğü’ne ait 2016 - 2017 hemşirelik faaliyetleri verilerini sundu. ESOGÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Gürsoy klinik ve akademik hemşirelik hakkında konuştu. Hastane hemşirelerinden Süt Çocuğu Klinik Sorumlusu Sibel Özkan, Özel Servis hemşiresi Burkay Doruk ve Ameliyathane hemşiresi Semih Toros tarafından hazırlanan müzik dinletisi katılımcılar için hoş bir sürpriz oldu. Ardından Hastane hemşireleri Mine Boyacı, Kevser Karaoğlu, Fatma Keskin ve Birsen Girgin Songuray’ın  2016- 2017 yıllarında çeşitli kongrelerde sundukları ve ödüle layık görülen bilimsel faaliyetlerine ait sunumlara yer verildi. Türk Hemşireler Derneği Eskişehir Şube Başkanı ve aynı zamanda Pediatri klinik hemşiresi Hilal Şahin’in sunumundan sonra etkinlik, hastane hemşireleri Nilgün Can, Selma Baş ve Eğitim Gelişim Hemşiresi Özlem Musluk’un 2016-2017 yıllarında çeşitli kongrelerdeki bilimsel faaliyetlerine ait sunumlar ile devam etti.

Hemşireler Haftası kutlamaları ESOGÜ Sanat Galerisi’nde açılan “Karma Resim Sergisi” ile devam etti. ESOGÜ Hastanesi’nde görev yapan hemşirelerin eserlerinden oluşan serginin açılışı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami Ünlüoğlu ve Hastane Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Elif Doyuk Kartal’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Serginin 18 Mayıs 2016 tarihine kadar açık kalacağı belirtildi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar