20 Haziran 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Açıköğretim öğrencileri sisteme ilişkin görüşlerini paylaştı

Açıköğretim öğrencileri sisteme ilişkin görüşlerini paylaştı
  • 18 Mayıs 2017 Perşembe
  • 3717 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından düzenlenen “Açıköğretim Sistemi Öğrenci Buluşmaları”nın ilki gerçekleşti. 17 Mayıs Çarşamba günü Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2009’da düzenlenen etkinliğe Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nden sorumlu Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Kuş ve öğrenciler katıldı.

“Açıköğretim ile örgün sistem arasındaki fark azalıyor”

“Açıköğretim Sistemi Öğrenci Buluşmaları” etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Yücel Güney, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemini daha da iyileştirmek, yapılanların doğruluk ve yanlışlığı anlamak adına öğrenci düşüncelerini önemsediklerini ifade etti. Konuşmasının devamında Açıköğretim Sisteminin gelişimine dikkat çeken Prof. Güney sözlerini şu şekilde sürdürdü:” Açıköğretim kaynaklarının sadece basılı kitap olmadığını, önemli nitelik ve sayıda çevrimiçi kaynakların da olduğunu kamuoyuna anlatmak istiyoruz. Hangi noktaya geldiğimizi nasıl farklılaştığımızı anlatmak istiyoruz. Bunun için de çalışmalarımız devam ediyor.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, konuşmasının sonunda örgün ve açıköğretim sistemleri arasındaki farkın giderek azaldığını belirterek Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin de yararlanması, sosyalleşmesi adına çevrimiçi öğrenci kulüplerinin kurulduğunu ifade etti.

“Açıköğretim Sistemi Öğrenci Buluşmaları” öğrencilerin Açıköğretim Sistemi’nin geliştirilmesine yönelik düşüncelerinin aktarımıyla son buldu.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar