25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tercih Danışmanlığı Komisyonları Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Tercih Danışmanlığı Komisyonları Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
  • 15 Temmuz 2017 Cumartesi
  • 3675 kez okundu

Tercih danışmanlığı sürecinde öğrencilere ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişlerinde rehberlik yapılması ve bu süreçte verilecek tercih danışmanlığı hizmetlerinin belirlenen standartlar doğrultusunda yürütülmesi, tercih danışmanlığı hizmetinin sağlıklı bir şekilde ve amacına uygun olarak ilgililere sunulabilmesi ve komisyon görevlilerini sürece ilişkin bilgilendirmek üzere; 2016-2017 Tercih Danışmanlığı Komisyon görevlilerinin katılımlarıyla Tercih Danışmanlığı Komisyonları Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Eskişehir Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Abdülkerim Çömçe, Ortaokul Kurum Müdürleri ve komisyon üyeleri katıldı.

2016-2017 eğitim-öğretim yılı sonu itibarıyla 8 ve 12. sınıfı tamamlayan öğrenciler için sınavlar sonrası tercih süreci başladı.

Öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme tercihleri 14-24 Temmuz, ÖSYS tercihleri ise 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Üniversite ve ortaöğretim kurumlarına yerleştirme başvurusu yapacak öğrencilere destek için İlimizde komisyonlar oluşturuldu. Komisyonlarda tercih danışmanlığı konusunda donanımlı öğretmen ve idareciler hizmet verecek.

Komisyonlar okullarda, Espark AVM, Özdilek AVM, rehberlik ve araştırma merkezlerinde ve erişimin kolay olduğu yerlerde görev yapacak.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, öğrencilerin daha doğru karar vermeleri için; “Geleceğe güvenle bakabilmek adına doğru kararlar alabilmeniz ve doğru sonuçlara varabilmeniz için komisyonlarından mutlaka yararlanmalısınız” dedi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar