20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi Fikri Hak Politikası Onaylandı!

Anadolu Üniversitesi Fikri Hak Politikası Onaylandı!
  • 5 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 3501 kez okundu

22.12.2016 tarihinde 6769  Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu TBMM ‘de kabul edildi. 29944 Sayılı Resmi Gazetede 10.01.2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bu yasa ile Türk Patent Enstitüsünün adı Türk Patent ve Marka Kurumu olarak değiştirilerek Yükseköğretim kurumlarında yapılan bilimsel araştırmalar sonrası çıkan buluşlarda hak sahipliğinin üniversitelere ait olacağı kararı alındı.  

Resmi Gazetede yayımlanan Kanun’a istinaden Anadolu Üniversitesi mevcut politika ve esaslarını güncelleyerek Kanun’a uyumlu hale getirdi. "Anadolu Üniversitesi Fikrî ve Sınaȋ Mülkiyet Hakları, Teknoloji Transferi ve Bilginin Ticarileştirilmesi Politika ve Esasları" 18 Temmuz 2017 tarihi itibari ile yürürlüğe girdi. Kanun’a uyumlu politika ve esaslarını yayınlayan ilk üniversite olan Anadolu Üniversitesi politika ve esaslarına göre bu tarihten itibaren bilimsel araştırmalar sonrası ortaya çıkan buluşlarda hak sahipliği Anadolu Üniversitesi’ne ait olacak, böylelikle araştırmacılar buluşları konusunda pek çok desteği Üniversite aracılığı ile sağlayabilecek. Söz konusu buluşların ticarileştirme çalışmaları ARİNKOM TTO tarafından yürütülecek.

ARİNKOM TTO bilgilendirme toplantıları düzenleyecek…

ARİNKOM TTO yetkilileri, yeni uygulamaya giren 6769  Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu ve buna göre Üniversite içerisinde kabul edilmiş olan politika ve esaslar hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlemeyi planladıklarını belirttiler.

"Anadolu Üniversitesi Fikrî Ve Sınai Mülkiyet Hakları, Teknoloji Transferi Ve Bilginin Ticarileştirilmesi Politika Ve Esasları"na ulaşmak için bu linki ziyaret edebilirsiniz. https://drive.google.com/file/d/0B1SAPJI15MfyVl9ja2tFRHFFMGs/view?usp=sharing

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar