12 Aralık 2017 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Gözlem Yapmak Üzere Almanya’ya Gittiler

Gözlem Yapmak Üzere Almanya’ya Gittiler
  • 9 Ağustos 2017 Çarşamba
  • 2302 kez okundu

Odunpazarı Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Gözlem Yapmak Üzere Almanya’ya Gittiler.

ERASMUS+Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1) altında yeralan Meslek Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği projeleri ile ilgili Odunpazarı Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, “Ebelik Hizmetlerinin Sunumunda Avrupa Standartlarına Ulaşma” projesi kapsamında 11 öğrenci 06.08.2017-19.08.2017 tarihleri arasında Almanya’da İş başı gözlem yapacaklardır.

Proje Mesleki ve bireysel anlamda katılımcılara iyi yönde katkı sağlamak amacıyla gelişmiş bir ülkede ebelik hizmetlerini gözlemlemek, çalışmalarını yerinde deneyimlemek, ev sahibi ülkelerdeki gebe muayenesi ve takip sistemleri ile aile planlaması yöntemlerinin sunumunu izlemek, normal doğum eyleminin sezaryana tercih edilme bilincinin artırılmasını hedeflemektedir.

Ayrıca mesleği uygulamada evrensel bir bakış açısı oluşturmak, AB ülkelerinde istihdam edilmelerini artırmak, dilsel yeterliliklerini arttırmak, kültürler arası diyaloğu arttırmak amaçlanmaktadır. Öğrencilerimize ‘’Yaşam Boyu Eğitim Stratejisi Felsefesi ‘’oluşturup farkındalık yaratarak katılımcıların kendilerine güven, değerlilik duygusunu geliştirip kendilerine inanmalarını ve hedeflerini yükseltmeleri sağlanacaktır.

Proje çalışmaları Okul Müdürü Hüseyin BAŞ Koordinatörlüğünde Meslek Dersleri Öğretmeni Nezahat PERÇEM ve Hülya KUŞCU tarafından yürütülmektedir.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri