22 Temmuz 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ ARASINDA DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI YAPILDI

2017 YILI YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ ARASINDA KUR’AN-I KERİM VE MEALİ YARIŞMASI İLE DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI YAPILDI.

Odunpazarı Müftülüğü 2017 Yılı Yaz Kur’an Kurslarında öğrenim gören öğrencilerimiz arasında Kur’an-ı Kerim ve Meali yarışması ile Dini Bilgiler Yarışması yapıldı.

07.08.2017 Pazartesi günü Sözlü olarak ve Kız ve Erkek öğrenciler olmak üzere ayrı kategoride yapılan Kur’an-ı Kerim ve Meali yarışmasına 80 öğrenci katıldı. Oldukça çekişmeli olan ve birbirinden değerli öğrencilerin katıldığı Yarışma sonunda üç eşit birincilik olduğundan kura sistemi ile birinci belirlendi. Kura sonunda 71 Evler Merkez Kur’an Kursu öğrencisi Rabia Hatun KARABABA 3. Olurken, 75. Yıl Yunusemre Camii Kur’an Kursu öğrencisi Gamze Nur YALÇIN 2.oldu. Birinciliği ise Kaşgarlı Mahmut Camii Kur’an Kursu öğrencisi Cansu AKKURT kazandı. 3 öğrencimizde başarılı, birinciliği hak eden ve birbirinden değerli öğrenciler. Ancak Yarışmada bir birinci olması gerektiğinden kura sistemine gidilmiş ve kendi çektikleri kura sonucunda bu sıralamalar oluşmuştur.


Erkekler kategorisinde ise 3. Olan öğrencimiz Anadolu Nasreddin Hoca Camii öğrencisi Kamil AFŞAR oldu. Kurtuluş Camii öğrencimiz Göktuğ ALTIN 2. Olurken Birinciliği ise Hacı Hakkı Oğuz Camii öğrencimiz Melih PANTIR kazandı. Kur’an-ı Kerime ve Meali Yarışmasına katılan tüm Öğrenci ve Öğreticilerini tebrik ediyoruz.

Dini Bilgiler Yarışması ise 10.0.82017 Perşembe günü saat:10.00’da Çankaya Merkez Bölge Yatılı Erkek Kur’an Kursumuzda yapıldı. Kız ve erkek öğrenciler olarak ayrı kategoride yapılan yarışmaya toplamda 120 öğrenci katıldı. Test usulü yapılan yarışmanın sonucunda ise Ömür Cami Kur’an Kursu öğrencisi Hatice ÇELİK 3. Olurken, Yenidoğan Kur’an Kursu öğrencisi Şevval OLUÇAY ise 2. Oldu. Birinciliği kazanan öğrencimiz ise Hacı Abdurrahman Camii öğrencisi Fatma Beyza DUMAN oldu.

 Erkekler kategorisinde ise Terzievler Camii öğrencisi Faik TEKİN üçüncü, Hz. İbrahim Camii öğrencisi Mertcan ÖZKARTAL ikinci oldu. Birinciliği kazanan öğrencimiz ise Hacı Hakkı Oğuz Camii öğrencisi Melih PANTIR oldu.
 Her iki yarışmada da dereceye giren öğrencilerimizi ve Hocalarını tebrik ediyoruz. Yarışmaya katılma cesaretini gösteren tüm öğrencilerimizi ise kutluyoruz. Hayatlarında başarılar diliyoruz.

İlk 3’e giren Kız öğrencilerimize Para ödülleri 11.08.2017 Cuma günü Saat:10.00’da Süleyman Çakır Kız Lisesinde Kız öğrenciler tarafından yapılacak olan Yaz Kur’an Kursları Kapanış programında verilecektir.

Erkek öğrencilerimize ise 16.08.2017 Çarşamba günü Öğle namazından önce Reşadiye Camiinde Erkek öğrenciler tarafından yapılacak olan Yaz Kur’an Kursları kapanış programında verilecektir.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar