23 Temmuz 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’e Hoşgeldiniz

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 2017 LYS tercih sonuçlarının belli olması ile birlikte açıklamada bulundu.
Üniversite öğrenimini Eskişehir’de gerçekleştirecek gençlere ve Eskişehir’den üniversite okumaya hak kazananlara iyi dileklerini ileten Başkan Ataç, “Sonuçlar tüm gençlerimiz için hayırlı, uğurlu olsun. Cumhuriyet kenti Eskişehir’e gelerek, üniversite yıllarını güzel şehrimizde geçirecek gençlerimizi kutluyorum. Dilerim ki; her bir öğrencimiz çok güzel başarıların yanı sıra birbirinden güzel anılar ile bu süreci tamamlar. Onlara, Eskişehir’de geçirecekleri öğrenim hayatları boyunca Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezlerinin kapıları da sonuna kadar açık olacak. Bu merkezlerimizde hem sosyal hem de kültürel anlamda her türlü desteği alabilecekler. Ayrıca gençlerimizin kent ile kentteki diğer gençler ile etkileşimini sağlayabilmek adına da bu merkezler çok büyük katkılar sunacak. Sonraki adımlarda ise, gençlerimizin birbirileri ile dayanışmasını ve ellerindeki bilgi ve becerileri birbirleri ve halkın diğer kesimi ile paylaşımları adına Gençlik Merkezlerimiz önemli rol oynayacak. Annelerinin, babalarının bizlere emaneti olan yavrularımıza, Eskişehir’i tercih eden tüm öğrencilerimize yeniden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 ÖĞRENCİLERE GÜLER YÜZLÜ KARŞILAMA
Öte yandan Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri kayıt yaptırmak üzere şehrimize gelen çiçeği burnunda üniversitelileri, 14-19 Ağustos tarihleri arasında açtığı bilgilendirme standları ile karşılayacak. Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali ve 19 Mayıs Gençlik Merkezi önüne kurulacak olan öğrenci bilgilendirme standı ile öğrencileri güler yüzlü bir biçimde karşılayacak Gençlik Merkezi çalışanları, Türkiye’nin farklı şehirlerinden kayıt işlemleri için gelecek öğrencileri ve ailelerini her konuda bilgilendirecek. Standa gelen öğrenciler karşılandıktan sonra Eskişehir ve kazandıkları üniversite hakkında bilgi alabilecek. Eskişehir ve Tepebaşı bölgesini tanıtan bilgilendirme broşürlerin de verileceği gençler, şehirde ulaşımın nasıl sağlandığı, nerelerde yemek yendiği, nerelerde gezilebildiği, kültür-sanat çalışmalarının hangi noktalarda gerçekleştirildiği gibi birçok konuda da aydınlatılacak.

Tepebaşı Belediyesi 29 Ekim ve 19 Mayıs Gençlik Merkezlerinin iletişim bilgileri ise şu şekilde:

29 Ekim Gençlik Merkezi Adres: Yenibağlar Mahallesi, Akıncı Sokak, No:54
Telefon: 0(222) 322 18 45
19 Mayıs Gençlik Merkezi Adres: Yenibağlar Mahallesi, Üniversite Cad. No:34
Telefon: 0(222) 323 85 35
 Ayrıca Gençlik Merkezleri’ne sosyal medya platformları üzerinden Facebook, Twitter ve Instagram için @esktgm ve 
#Şehringençliknoktası  etiketi ile ulaşılabilir.

www.eskisehirogrenci.comGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar