26 Mayıs 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Institutional Links Çağrısı Kâtip Çelebi-Newton Fonu Toplantısı

“Institutional Links Çağrısı Kâtip Çelebi-Newton Fonu Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi 
 
Anadolu Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Birimi Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM TTO) tarafından 10 Ağustos Perşembe günü ANAÇ Ön Kuluçka Merkezinde “Institutional Links Çağrısı Katip Çelebi-Newton Fonu Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi. Toplantıya, Birleşik Kralllık ile ikili iş birliği projeleri için açılan “Katip Çelebi-Newton Fonu Institutional Links” programı hakkında bilgiler vermek üzere, British Council ve Birleşik Krallık Büyükelçiliği program uzmanları katıldı.

Açılış Konuşmalarını ARİNKOM TTO Yönetici Yardımcısı Rabia Taş ve British Council Bilim ve İnovasyon Direktörü İlter Haliloğlu gerçekleştirdiği toplantıda, Birleşik Krallık Büyükelçiliği Newton Fonu Program Koordinatörü Aslı Akçayoz ise program hakkında detaylı bilgiler sundu.

Akçayoz gerçekleştirdiği sunumda Newton-Kâtip Çelebi Fonu’nun, Türkiye’nin toplumsal refahı ve ekonomik kalkınması ile doğrudan bağlantılı ortak bilim ve inovasyon konularına odaklanarak Birleşik Krallık ve Türkiye arasında araştırma ve inovasyon ortaklıklarını yaygınlaştırmayı hedeflediğini belirtti. Aslı Akçayoz, Institutional Links Programının ise bireysel araştırmacı bağlantılarının ötesinde, sürdürülebilir araştırma ortaklıklarının kurulmasını sağlamayı amaçladığının da altını çizdi.

Toplantıda ayrıca program kapsamında Türkiye ve Birleşik Krallık’taki araştırma grupları, bölümler ve kurumlar arasında araştırma ve inovasyon odaklı yeni ortaklıklar kurulması, araştırma grupları ile bölümler ve kurumlar arasında var olan ortaklıkların geliştirilmesi, belirli bir araştırma alanında Birleşik Krallık-Türkiye faaliyetleri için geniş araştırma topluluklarının bir araya gelmesini sağlayacak yerel merkezlerin kurulmasının da hedeflenmekte olduğu belirtildi.

Öncelikli alanların bilgi ve iletişim teknolojileri, enerji verimliliği teknolojileri, sağlık teknolojileri, sosyal ve beşeri bilimlerde yeni yaklaşımlar ve yöntemler, eğitim, öğretmen eğitimi ve öğrenme sonuçları, iktisadî gelişme, aile çalışmaları, kentsel çalışmalar ve birlikte yaşam araştırmaları, optik, fotonik, lazer, yarı iletken teknolojileri, çevre yönetimi ve politikası olduğu belirtilen program için başvurular 19 Eylül 2017 tarihine kadar alınacak.

Toplantı, uzmanlar tarafından soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar