14 Aralık 2017 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Turizm Rehberliği Semineri yapıldı

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Amfi-II'de 6 Aralık Çarşamba günü “Turizm Rehberliği Semineri” verildi. Seminere konuşmacı olarak Profesyonel Rehber Orhon Akmeriç katıldı.

Orhon Akmeriç, konuşmasında kendi deneyimlerinden, yapılması ve yapılmaması gerekenlerden bahsetti. Ayrıca rehberliğin güç tarafları, tatillerde çalışma durumu, kaza riski, zamanı turistleri sıkmayacak şekilde kullanabilme, tur programıyla ilgili önemli bilgilerin aktarılması, turistlerin ilgi alanlarına uygun anlatım yapabilme, insiyatif kullanma, ilk izlenimin önemi, sesin etkili kullanılması gibi konulara da değindi.

Soru cevap kısmının ardından teşekkür belgesi takdim edilen Akmeriç, seminerle ilgili olarak şunları söyledi: “Benim için önemli olan okullarda aktarılan teorik bilginin bir şekilde pratikle birleştirilip bunun sentezinin yapılması gerekli diye düşünüyorum. Çünkü okulda öğrenilenin daha sonra günlük hayata uygulanması insanın kişisel kariyer planları açısından büyük önem taşıyor. Bugün kü seminer umarım katılımcılara yararlı olmuştur.”  Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri