14 Kasım 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HIZIRBEY İMAM HATİP ORTAOKULU’ndan ’Mevlid-i Nebi’ programı

HIZIRBEY İMAM HATİP ORTAOKULU’ndan   ’Mevlid-i Nebi’   programı
  • 7 Aralık 2017 Perşembe
  • 2822 kez okundu

ESKİŞEHİR HIZIRBEY İMAM HATİP ORTAOKULU’ndan   'Mevlid-i Nebi'   programı yoğun ilgi gördü

Eskişehir Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen 'Mevlid-i Nebi' programı, geniş bir katılımla Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’n de icra edildi Programa: Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek, Odunpazarı Ak Parti İlçe Başkanı Volkan Doğan, Eskişehir İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ESİMDER) Başkanı Avukat Mustafa Özkan, okul müdürleri, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin düzenlediği 'Mevlid-i Nebi' programı, katılımcılara zaman zaman duygusal anlar yaşattı. Öğrencilerin seslendirdiği ‘Bir Sevgili Geldi’ Marşı, ardından ‘Kur’an- Kerim Tilaveti’ ve ‘Meali’,  ‘Hubeyd',  'II. Abdülhamid’ ve ‘Bilal Habeşi’ tiyatro gösterisi yoğun ilgi gördü. ‘Kalbimiz Hira’ şiiri ile devam eden program, izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Program sonunda; Okul Müdürü Ali Rıza Çelik yaptığı konuşmasında, ‘’Peygamber efendimizi (s.a.v.) anmanın ve anlamanın yanında, hayatımızda yaratmış olduğu etkiyi aksettiren sıra dışı ve farklı bir program yapmanın gururunu yaşadık. Programda emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencilere ve önemli bir günde programı izlemeye gelerek, kendilerine destek olan tüm misafirlere  teşekkür ediyorum’’ diye ifade etti. Program, İlahi korosunun seslendirdiği ilahiler ile son buldu.

 

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar