18 Ekim 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eğitim Fakültesinde “Robot-Robotik” semineri

Eğitim Fakültesinde “Robot-Robotik” semineri
  • 14 Aralık 2017 Perşembe
  • 1664 kez okundu

“Robot-Robotik” semineri, 13 Aralık Çarşamba günü Eğitim Fakültesi E Blok Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Seminere çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burak Şişman ile Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Samur'un konuşmacı olarak katıldığı seminerde robotlardan bahsedildi.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Coşkun Bayrak, seminer hakkında, “Eğitim-öğretimi zenginleştirmek için geleneksel öğretim tekniklerinin yanında etkileşimli öğretim tekniklerinin önemi artıyor. Gerek derslerin etkili işlenmesinde gerek özel eğitimde, robotlarla gerçekleştirilen çalışmalar daha ilgi çekici olabiliyor. Biz eğitimde robotları, öğretmenin yerinde değil, ona yardımcı bir unsur olarak görüyoruz. Bu tür seminerlerle de öğretmen adaylarının ufuklarının açılacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Eğitim alanında robotların öneminden bahsedildi

Seminerin ilk oturumunda robotlar hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Burak Şişman, robotların endüstri, uzay araştırma çalışmaları, savunma sanayisi, tıp alanı, tedavi veya rehabilitasyon alanı, eğitim alanı ve eğlence alanında kullanıldığını belirterek eğitim alanındaki önemine değindi. Yrd. Doç. Dr. Şişman, eğitim alanında insansı robotların, özel eğitimde, yabancı dil eğitiminde, işitme engelliler eğitiminde işaret dili öğretiminde, müzik eğitiminde ve mühendislik alanında programlama eğitiminde kullanıldığını ve bu eğitimler sonrası öğrencilerden olumlu geri dönüşlerin alındığını ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Burak Şişman, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğrencilerine programlama alanında uygulanabilecek örnekler sunarak robot teknolojisi ile eğitimi nasıl birleştirebilecekleri konusunda aydınlatıcı bilgiler verdi.

Seminer, Yrd. Doç. Dr. Yavuz Samur’un “Eğitimde Oyun ve Robotik” hakkında sunum yapmasının ardından sona erdi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar