23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi yeni laboratuvar ve atölyelerine kavuştu

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi yeni laboratuvar ve atölyelerine kavuştu
  • 16 Aralık 2017 Cumartesi
  • 2679 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi “Model ve Maket Atölyeleri, Sayısal Üretim Laboratuvarı ve Moda ve Tekstil Tasarımı Atölyeleri”nin açılışı 15 Aralık Cuma günü gerçekleştirildi. Açılışa Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Prof. Dr. Yücel Güney ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ilerleyen yıllarda yeni binasına kavuşacak

Açılış töreninde Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan şunları aktardı: “Son günlerde Üniversitemizdeki birçok birimimizde yeni faaliyete geçen laboratuvarlarımızın, sergi salonlarımızın ve merkezlerimizin açılışı gerçekleştirildi. Mimarlık ve Tasarım Fakültemizi de daha güzel ve ferah mekânlara kavuşturabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Bu bağlamda Mimarlık ve Tasarım Fakültemiz için hem mimari hem de uygulama projelerini içeren fakülte binası projemiz tamamlandı. Şu an Kalkınma Bakanlığı’ndan yatırım onayı bekliyoruz. Onay çıktığı anda inşaat çalışmalarına başlayıp, iki sene içerisinde binamızı tamamlayacağız. Bunun yanı sıra bugün açılışı gerçekleştirilen atölye ve laboratuvarların kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Atölyelerimizin Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Açılışın ardından atölyelerin gezilmesi sırasında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk katılımcılara atölyeler hakkında bilgi verdi.

Programın sonunda Rektör Prof. Dr. Gündoğan’a, Rektör Yardımcılarına ve atölyelerin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar