16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kongre Merkezi’nde "Uzay ve Ulaşım" konuşuldu

AB Ufuk 2020 Uzay ve Ulaşım Bilgi Günü, TÜBİTAK uzmanları Okan Saldoğan ve Serhat Melik’in sunumlarıyla 18 Ocak Perşembe günü Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi Mavi ve Kırmızı Salon’da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Uzm. Okan Saldoğan’ın “Uzay”, Uzm. Serhat Melik’in ise “Ulaşım” konu başlıklarında bilgiler aktardığı toplantıda, AB Ufuk 2020 programı ile fikirlerini uluslararası projelere dönüştürmeyi hedefleyen tüm kesimlerle bir araya gelindi. Toplantının başında yapılan genel bilgilendirmenin ardından katılımcılarla fikirleri hakkında bire bir görüşmeler gerçekleştirildi.

TÜBİTAK fikirleri projelere dönüştürüyor

Uzm. Saldoğan, TÜBİTAK’ın Ufuk 2020 programı ile dünyayı değiştirecek inovatif fikirlerin, geleceğe yön veren araştırmaların, kişisel kariyer gelişimindeki yeni hedeflerin oluşması ve küresel problemlere çözüm arayışları amacında olduğunu belirtti. Uzm. Okan Saldoğan, fikrini projeye dönüştürmek isteyenler için “80 milyar Avroluk bütçesiyle dünyanın en büyük araştırma programı olan Ufuk 2020’ye dâhil olmanız için tek yapmanız gereken AB programlarına başvuruda bulunmak” diye konuştu. Başvuruların AB komisyonuna gitmeden önce TÜBİTAK tarafından ön değerlendirmesinin yapılması, yapılacak araştırmalardaki seyahat masrafları, proje yazdırma desteği gibi birçok yardımın verildiğinin altını çizen Saldoğan, ayrıca projenin AB komisyonu tarafından eşik üstü puan alması halinde “teselli ödülü”, fonlamaya hak kazanması halinde ise “başarı ödülü” verildiğini kaydetti.

Havacılık, raylı sistemler ve karayolu alanlarında bilgilerin aktarıldığı “ulaştırma” başlıklı toplantıda “KOBİ’ler için KOBİ aracı” ve “yeniliğe hızlı erişim” kavramlarına değinen Uzm. Serhat Melik, gerçekleştirilen toplantılarla Ufuk 2020 programına katılımı arttırmanın, yaygınlaştırmanın ve programdan elde edilen faydanın azami düzeye taşınmasının hedeflendiğini ifade etti.

ARİNKOM TTO Yönetici Yardımcısı Rabia Taş, hangi alanda olduğu fark etmeksizin fikirlerini projeye dönüştürmek ve destek almak isteyenlerin, Anadolu Üniversitesi ARİNKOM TTO ile iletişime geçebileceğini belirtti.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar