16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ZEYTİN DALI HAREKÂTI İÇİN DUA ETTİLER

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ZEYTİN DALI HAREKÂTI İÇİN DUA ETTİLER
  • 19 Şubat 2018 Pazartesi
  • 3489 kez okundu

Eskişehir'de, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan üniversite öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nın zaferle sonuçlanması için dua etti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde bir araya gelen Türk öğrenciler ile Eskişehir'de üniversite eğitimlerini sürdüren yabancı öğrenciler ve çalışanlar, Fetih Suresi okudu.

İl Müftüsü Bekir GEREK, etkinlikte yaptığı konuşmada, Türk ordusunun ülkenin geleceğine, vatanın bölünmez bütünlüğüne, bekasına, istiklal ve istikbaline kast etmek isteyen terör örgütlerine karşı, PKK, PYD, DEAŞ ve diğer terör örgütlerine karşı 27 gün önce Afrin' de büyük bir mücadele başlattığını hatırlattı.

Ülke topraklarını bölüp, parçalamak, milleti bu topraklardan atmak, ezanı dindirmek, bayrağımızı indirmek isteyenlere karşı Türk halkının Çanakkale'de İstiklal Savaşı'nda yedi düvele karşı büyük bir mücadele verdiğini anlatan İl Müftüsü Bekir GEREK, şunları söyledi:

"Bu mücadelede de iş başa düşünce o zamanın üniversite, lise öğrencileri düğüne, bayrama gider gibi cepheye koşmuş ve bedrin aslanları gibi Çanakkale ve bu vatanı savunarak Çanakkale'yi geçilmez yapmıştır. Bugün de ülkemiz bu anlamda belki 70 düvele karşı büyük bir mücadele vermekte ve Mehmetçiğimiz bu uğurda Afrin' de. Afrin' e Mehmetçiğimiz girer girmez bu millet Mehmetçik'in yanında olduğunu her vesile ile ifade etmiştir. Annelerimiz 'keşke onların yanında olsaydım çorbalarını pişirsem, çamaşırlarını yıkasam, patiklerini örsem' dedi. Bir başkası yetiştirdiği hayvanlarını onlar için kurban ediyor. Bütün camilerimizde sabah ve yatsı namazlarından sonra veya önce Fetih Suresini okuyup, şanlı ordumuzu bu harekâtta en kısa zamanda başarı ve zafer ile çıkması için dua yapılmaktadır" dedi.

KYK İl Müdürü Eyüp ERKURT ise; yurtlarda kalan öğrencilerin harekâtın başladığı günden bu yana, her gün Mehmetçik için dua ettiğini söyledi.

ERKURT, Türk askeri yurda dönene kadar, KYK İl Müdürlüğüne bağlı 14 yurtta her gün öğrenciler tarafından hatim indirilerek, Fetih Suresi ve şehitler için Mevlid-i Şerif okunduğunu belirtti.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar