23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YABANCI DİL ÖĞRETİMİ ERKEN YAŞTA BAŞLAMALI

Çocuklarda yabancı dil öğretiminin son yıllarda ülkemizde giderek önem kazandığını ifade eden Önder Dil Çocuk İngilizcesi Öğretmeni Yeliz Erdoğan, erken yaşta yabancı dil öğrenmenin yararlarını anlattı.

Erken yaşta dil öğrenmenin çocuğun zihinsel gelişimine katkıda bulunacağının uzmanlarca dile getirildiğini aktaran Yeliz Erdoğan, çocukların beyinlerindeki dil gelişiminin iki yaşında başladığını aktardı. Çocuk erken yaşlarda dil eğitimi alabilirse, yabancı dili kendi ana dili gibi öğrenme şansı elde edeceğine dikkat çeken İngilizce Öğretmeni Erdoğan, “Erken yaşta verilen yabancı dil öğretiminin çocukta kıvrak zekayı geliştirdiği ve çocuğun anadilinde de anlama kabiliyetini arttırdığı belirtilmektedir” şeklinde konuştu.

OYUNLARLA ÖĞRETİLİYOR
Çocukların ana sınıfında doğal bir ortamda yabancı dille karşı karşıya gelmeleri gerektiğine işaret eden Yeliz Erdoğan, “Önder Dil’de 5 yaşından itibaren çocuklarımıza, klasik dersler şeklinde değil, oyunlarla, şarkılarla, uygulamalı derslerle, zaman zaman tiyatro oyunlarıyla dil eğitimi veriyoruz. Böylece çocuklar, eğlenceli bir şekilde belki de farkında olmadan yabancı dil eğitimi almış oluyor” dedi. İngilizce Öğretmeni Erdoğan, ailelerin çocuklarının dil gelişimi ve sosyal gelişimleri için de erken yaşta yabancı dil eğitimi almaları için yönlendirmelerini istedi.

İKİNCİ BİR YABANCI DİL
Önder Dil’de İngilizce’nin yanı sıra çocukların Japonca, Almanca, Fransızca, Çince, Arapça ve Rusça gibi ikinci bir yabancı dil öğretiminden de yararlanabildiğini sözlerine ekleyen Yeliz Erdoğan, böylece çocukların ilerleyen dönemde yabacı dil öğrenme konusunda daha avantajlı hale geldiklerini kaydetti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar