23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Günün menüsü Turizm Fakültesi öğrencilerinden

42. Turizm Haftası dolayısıyla Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında 18 Nisan Çarşamba gününün öğle yemeğinin menüsü, Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri tarafından hazırlandı. Etkinliğe katılan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Özcan ve Prof. Dr. Ali Savaş Koparal öncelikle Merkez Yemekhane mutfağında yemeklerin hazırlanışı ve sunumları hakkında Turizm Fakültesi öğrencilerinden ve yemekhane sorumlularından bilgi aldı. Daha sonra Yeni Öğrenci Yemekhanesine geçen Prof. Dr. Naci Gündoğan burada öğrencilerle birlikte yemek yedi.

“Öğrencilerimizin eğitim aldıkları alanlarda pratik yapma şansları da var”

Turizm haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ifade eden Prof. Dr. Gündoğan, “Bu etkinlikler kapsamında bugünkü menümüzü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimiz hazırladı. Öğrencilerimiz, profesyonel aşçılarımızla birlikte hazırladıkları yemekleri kendi öğrenci arkadaşlarına ve personelimize sundular. Öğrencilerimiz açısından çok güzel bir deneyim oldu.” dedi. Anadolu Üniversitesinin öğrencilere sadece teorik eğitim veren bir kurum olmadığını, öğrencilerin eğitim aldıkları alanlarda da pratik yapma şansları olduğunu belirten Prof. Dr. Naci Gündoğan sözlerine şöyle devam etti: “Örneğin, Tiyatro Bölümü öğrencilerimiz Tiyatro Anadolu’da profesyonel tiyatrocularla birlikte çalışıyorlar, oyunlar düzenliyorlar, sahne arkasında görev alıyorlar.  Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde okuyan öğrencilerimiz havaalanımızda çalışıyorlar. Özel Eğitim Bölümünde okuyan öğrencilerimiz üniversitemizin özel eğitimle ilgili uygulama birimlerinde çalışabiliyorlar. Bugün de Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimiz, aşçılarımızla birlikte çalışarak öğle yemeği menüsünü hazırladılar. Bu etkinliğin de öğrencilerimiz açısından güzel bir deneyim olduğunu düşünüyorum.”

“Öğrencilerimizin endüstriyel yemek üretiminde tecrübe kazanmalarını sağlamak istedik”

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Yılmaz ise, “Turizm haftası kapsamda üniversitenin öğle yemeklerinden bir gününün menüsünü biz belirlemek ve daha önce sunulmamış seçenekler sunarak hem bir farlılık yaratmak hem de öğrencilerimizin endüstriyel bir yemek üretiminde tecrübe kazanmalarını sağlamak istedik. Rektörlüğümüzün de desteğiyle Çarşamba gününün menüsünü yemekhane çalışanlarımızla birlikte hazırladık.” dedi. Menüye daha önce üniversite yemekhanesinde yapılmamış yemeklerden seçtiklerini belirten Doç. Dr. Yılmaz, “Bugün hazırlanan menüde; kuşkonmaz çorbası, sebze püreli barbekü soslu kavurma, meyve salatası ve Anadolu cezerye yer aldı.  Bu yemekleri seçerken hem lezzet hem de görsel olarak bir farklılık oluşturmak istedik. Öğrencilerimiz yemeklerin hazırlanma sürecinde yemekhanede çalışan aşçılarla iş birliği içinde hareket ettiler.” şeklinde konuştu.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar