22 Ocak 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge Anadolu Üniversitesinde Konferans verdi.

Kariyer Günleri kapsamındaki yapılan " Meslek Hastalıkları ve Sosyal Hizmet " konulu konferans İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge'nin sunumuyla gerçekleşti.  Türkiye Gençlik Vakfının organize ettiği Meslek Hastalıkları ve Sosyal Hizmet Konulu Konferans Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Konferans salonunda 16 Nisan Pazartesi günü gerçekleşti. Doç. Dr. Bilge Konferansa konuşmacı olarak katıldı.
            
Doç. Dr. Uğur Bilge: “Telefon Ve Tablet Kullanımı Göz Hastalıklarına Neden Oluyor"
İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Bilge Meslek hastalıkları ile ilgili yapılan, Anadolu üniversitesi öğrencilerinin de katılımı ile gerçekleşen konferansta; Telefon ve tablet kullanımının çok fazla olması ile birlikte artan ve artması beklenen göz hastalıklarına özel vurgu yaparak; “Teknolojideki baş döndürücü gelişme günlük yaşamda pek çok işimizi kolaylaştırırken, bilinçli kullanılmadığında ise gözlerimizi sinsice ve ciddi boyutta tehdit ediyor. Öyle ki göz kuruluğuna neden olmakla birlikte uzağı net görememe olarak bilinen miyopi, teknolojinin ilerlemesiyle çağın hızla yaygınlaşan bir tehdidi haline geldi; telefon ve tablet kullanılmasının azaltılması konusunda özen gösterilmesi gerekiyor” dedi.
         
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Bilge, aynı zamanda Türkiye'de meslek hastalıkları ile ilgili sadece üç merkezin bulunmasının az olduğuna dikkat çekerken, bu merkezlerin artmasının öneminden bahsetti. Meslek hastalıklarının önlenmesinde ve meslek hastalığına maruz kalanların da, iş yerinden alacakları tazminattan mahrum kalmamaları için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Konferans sonunda Doç. Dr. Uğur Bilge ‘ ye verdiği bilgiler dolayısıyla hediye takdimi yapıldı.
.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar