22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Edebiyat Fakültesi mezunlarını uğurladı

Edebiyat Fakültesi mezunlarını uğurladı
  • 20 Haziran 2018 Çarşamba
  • 422 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı mezunlarını 19 Haziran Salı günü düzenlediği törenle uğurladı. 19 Haziran Salı günü Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli, Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı ve Prof. Dr. Mehmet Gültekin’in yanı sıra öğretim elemanları, üniversite mensupları, mezunlar ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, protokol konuşmaları ile devam etti.

“Mezunlarımız akranlarından çok daha öte bir konumda”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan konuşmasına, öğrencilerin mezun olmasında büyük paya sahip ailelere seslenerek başladı. Rektör Gündoğan “Çocuklarınızın daha güzel koşullarda yaşamaları ve müreffeh bir geleceğe sahip olmaları hayaliyle yıllardır çaba sarf etmektesiniz. Yaptığınız fedakârlıkların değerini ölçebilmek elbette mümkün değil. Bizler, Anadolu Üniversitesi’nin bütün çalışanları, bu fedakârlıklarınızın bize yüklediği sorumlulukla yıllardır, emanetlerinize sahip çıkmak için elimizden geleni yaptık. Bütün imkânlarımızla kurduğunuz hayallerin gerçekleşebilmesi için çalıştık. Yaşadığımız dünyanın gereklilikleri her neyse, gençlerimizi bu gereklilikler doğrultusunda donatmaya uğraştık ve artık onların sahip oldukları bilgi birikimi ve kazandıkları tecrübeyle, daha güzel bir dünya için üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirebilecek durumda olduklarını düşünüyoruz. Hatta Anadolu Üniversitesi farkı ile akranlarının çok daha ötesinde bir konumda olduklarına eminiz.” şeklinde konuştu.

Ailelere yönelik konuşmasının ardından mezun öğrencilere seslenen Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesi’nin öğrencilere kattıkları sayesinde mezunların gelecekte yaşayabilecekleri sorunları daha kolay aşabileceklerini belirterek: “Bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi, birçok sorunla karşılaşacaksınız. Zaman zaman aşmakta zorlanacağınız bu sorunlar, sadece mesleki yaşantınızla ilgili olmayacak. Hepimizin geçtiği yollardan geçeceksiniz. Hepimizin çözmek için çaba sarf ettiğimiz sorunlarla yüzleşeceksiniz. Şundan kuşkum yok ki Anadolu Üniversitesinde geçirdiğiniz yıllar, aldığınız eğitim, katıldığınız ya da düzenlediğiniz kültürel ve sanatsal etkinlikler, kurduğunuz dostluklar ve çoğu zaman dört mevsimi ile hemhal olduğunuz kampüslerimizin size kattıkları sayesinde bizlerden çok daha kolay aşacaksınız, bu sorunları.” dedi.

“Taşıdığınız kurumsal kimlik sizlere birçok kapı açacaktır”

Rektör Gündoğan, Anadolu Üniversitesi mezunlarının taşıdığı kurumsal kimliğin önemini vurguladığı konuşmasında “Özellikle mezuniyet zamanlarının sizlerde yarattığı buruk sevince ve sonrası ile ilgili yaşadığınız tedirginliğe yabancı olmadığımızı bilmenizi isterim. Yaşadığınız buruk sevinci ve mezuniyet sonrası ile ilgili tedirginliğinizi biraz da olsa azaltır diye düşünerek Anadolu Üniversitesi ile bağınızın kopmadığını, aslında daha da güçlenerek artacağını söylemeliyim. Emin olun taşıdığınız kurumsal kimlik, tabi ki biraz da sizin gayretinizle birçok kapıyı sizlere açacaktır. Ayrıca, Üniversitenizin kapıları da sizlere her zaman açıktır. Burada edindiğiniz dostluklar sizleri hiçbir zaman bir başına bırakmayacaktır. Anadolu Üniversitesi, altmış yıllık geçmişi ile kocaman bir aile olarak her zaman sizlerin arkasında olacaktır. Bu duygularla başarılarınızın devamını diler ve sizleri, mezuniyetiniz dolayısıyla can-ı gönülden kutlarım. Sizleri çok ama çok seviyoruz, yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

“İki duyguyu birden yaşıyoruz”

Mezuniyet Töreninde konuşan Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Muhsin Macit mezuniyet törenlerinde iki duygunun birden yaşandığını belirterek: “Bir yandan çok mutluyuz. Öğrencilerimiz mezun oluyorlar. Ailelerinin tanıklığı ile belgelerini alıyorlar, yeni bir yol ayrımındalar. Öte yandan hüzünlüyüz. Öğrencilerimiz dört yıl üniversitemizde acı tatlı günler geçirdi. Her şeyin olduğu gibi öğrenciliğin de sonu geldi. Yeni bir hayata başlangıç yapacaklar.” dedi.

Prof. Dr. Muhsin Macit mezunlara, ailelerine ve öğretim elemanlarına seslenerek “Öncelikle öğrenci velilerini, anne babaları yürekten kutluyorum ve buraya kadar gelip çocuklarıyla, bizlerle çocuklarının mutluluklarını paylaştıkları için çok teşekkür ediyorum. Edebiyat Fakültesi’nin her biri birbirinden kıymetli hocalarıma da teşekkürlerimi sunuyorum. En önemli teşekkür ise öğrencilerimize. Öğrencilerimiz dört yıl boyunca büyük emek sarf etti ve gelecek tasarımlarını gerçekleştirdiler. Bugün ise aramızdan ayrılacaklar. Bizler mezunlarımızla iletişimimizi hep sürdürmek istiyoruz. Her daim bekliyoruz. Gençler yolunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.

“Anadolu Üniversitesi Yönetimi’ne katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz”

Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Macit konuşmasını kendilerine sağladığı katkı ve desteklerinden dolayı Anadolu Üniversitesi yönetimine teşekkür ederek: “Bu güzel salonda ve bu güzel kampüste öğrenci olmanın ayrıcalığını yaşadılar ve biz hep birlikte şu anda bu salonda bunun ayrıcalığını yaşıyoruz. Üniversite yönetimin törenin düzenlenmesindeki katkıları, destekleri ve bütün öğrencilerimizin çalışma hayatımızı ne kadar güzelleştirdiklerini biliyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” şeklinde sözlerine son verdi.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Edebiyat Fakültesi mezunları adına konuşan fakülte birincisi, Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu Cem Işıkçı duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Dört yıl önce başladığımız bu yolda acısıyla tatlısıyla birçok duygu yaşadık. Bugün mezun oluyoruz. Yorucu vize ve finalleri, bizi sabahlatan ödevleri geride bırakıyoruz. Bazılarımız öğrencilik hayatını tamamlayıp iş hayatına atılmayı sabırsızlanırken, bazılarımız da akademik kariyer hedeflerinin peşinden gidecek. Bugün üniversite hayatımız son buluyor fakat unutmamamız gereken bir şey var ki o da hayat devam ettikçe öğrenme etkinliğinin de devam edeceğidir.” şeklinde konuştu. Cem Işıkçı konuşmasını “Böyle bir bölümden mezun olmanın gururunu yaşıyor, bir kez daha saygıdeğer hocalarıma ve Anadolu Üniversitesi ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından Edebiyat Fakültesinde derece elde eden öğrenciler; Cem Işıkçı, Büşra Dur ve Bükem Özçeri diplomalarını Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan ve Rektör Yardımcılarının elinden aldı. Tören, mezunların kep atmalarının ardından son buldu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar